Çocuk yapmama şartı ile evlendiler

Çocuk yapmama şartı ile evlendiler.10353
  • Giriş : 19.03.2008 / 09:17:00

Kayseri'de talasemi hastası iki genç, doktorların, çocuk yapmamak şartı ile verdikleri izinle evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Talasemi hastası olan Bahar ve Serhan çifti, Real Düğün Salonu'nda düzenlenen görkemli bir düğünle hayatlarını birleştirdi. Mutlu çiftin şahitliklerini Vali Mevlüt Bilici, Emniyet Müdürü Orhan Özdemir ve Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Yalçın'ın yaptığı çiftin nikahını da Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç kıydı.

Evli çiftin nikahı sonrası, engeller arasından sıyrılarak mutluluğu ulaşması salonda coşkulu alkışlarla kutlandı. Mutlu çiftten Serhan Toptepe, Bahar'la Antalya'da 8 yıl önce düzenlenen bir etkinlikte tanıştığını, 4 yıl önce nişanlandıklarını ve bugün hayatlarını birleştirdikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Bahar Toptepe ise talasemi hastalığı nedeniyle çevresinin evlenmesine karşı çıkmasına rağmen ailesinin onayladığını anlattı. Doktordan 'çocuk yapmama' şartıyla onay alarak evlenmeye karar verdiklerini belirten Toptepe, evlat özlemini çocuk yuvasından bir çocuğu evlat edinerek bastıracaklarını kaydetti.

Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı ve Bahar Toptepe'nin babası Faruk Başdemir ise, kızının hastalığı ile yıllardır mücadele verdiklerini, onun mutlu gününü görmenin kendisi için büyük sevinç kaynağı olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious