Çocuklar, PKK propagandası yaptı

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin pikniğe götürdüğü çocuklar, PKK propagandası yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çocuk Koordinatörlüğü tarafından organizasyonu yapılan "Bin 200 çocuk pikniğe" çalışmasında pikniğe götürülen 100 kişilik çocuk grubu, terör örgütü PKK propagandası yaptı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çocuk Koordinatörlüğü tarafından organizasyonu yapılan "1200 çocuk pikniğe" çalışmasının son grubu 100 kişilik çocuk Deve Geçidi Piknik alanında piknik yaptı.

Pikniğe Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Yenişehir Belediye Başkanı Fırat Anlı, Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, kapatılan DEP eski Milletvekili Selim Sadak ile çocuklar katıldı.

Piknik alanında Kürtçe şarkılar söyleyip eğlenen çocuklar, terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan lehinde figürler yaptı.

Kürt şarkıcı Dinonun içimdeki gülü erittiler anlamına gelen Guladılemın helandın adlı parçasını söylediler. Sanatçı Ferhat Tunç'un 'Metinim sen ölme ne olur' parçasını da söyleyen çocukların söylediği, "Ne sağcıyım ne solcuyum Allahına kadar Apocuyum." sloganı dikkat çekti.

Başkan Baydemir ve alt belediye başkanlarının çocukların söylediklerine alkış tuttuğu piknikte, bir çocuğun okuduğu şiirin sözleri ise oldukça ilginçti.

Çocukların çeşitli figürler yaptığı programda bir çocuğun şiirin sözleri şunlardan oluşuyor: "Henüz basmışım 17 yaşına, bana demişler gelmişsin askerlik çağına. Dediler yatacaksın 18 yıldızlı bayrağın altına. Dedim ölürüm yatmam 18 yıldızlı bayrağın altına. Takarım keleşi koluma, çıkarım dağdaki Müslüman arkadaşlarımın yanına. 18 yıl değil ömür boyu yatarım yeşil kırmızı sarı bayrağın altına."

Çocuklarla sohbet eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Hepiniz doktor olacaksınız, avukat olacaksınız, hakim olacaksınız. Okumaya devam edin." dedi. Daha sonra Baydemir, piknik alanından çocukların sloganları altında ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious