Çocuklar, yolda ölmemişler

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Ordu İl Sağlık Müdürü Halis Türkyılmaz, denizde boğulan iki çocuğun ambulanslarda giderken yolda ölmediğini olay yerinde ölü olarak bulunduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yolun kapanmasından sonra huzurevi karşısındaki plajda ve Perşembe ilçesinde iki çocuk denizde boğulmuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malezya ziyareti öncesi bugün Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin fındık mitingi ile ilgili sorularını cevaplamış. Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, Ordu'da Pazar günü yapılan fındık mitinginde Kardeniz Sahil Yolu'nun kapanması nedeniyle iki çocuğun ambulansla hastaneye yetiştirilemeyerek hayatını kaybettiğini açıkladı ve olaya sert tepki göstermişti.

Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından Ordu Sağlık Müdürü Halis Türkyılmaz, CİHAN muhabirinin sorularını cevapladı. Sağlık Müdürü Türkyılmaz, ambulansların olay yerine gittiğinde çocukların zaten ölü olduğunu söyledi. 112 Acil Servis kayıtlarını Sorumlu Müdür olan Ergun Gümüş'le birlikte incelediklerini anlatan Türkyılmaz, "Kayıtlarımıza göre her iki vaka da yollar kapalı olduğu için vefat etmemiş. Ekiplerimiz olay yerine gittiğinde her iki vakayı da eks (ölü) olarak hastaneye intikal ettirmiştir. Yolların kapalı olmasından dolayı ambulanslarımızda vefat eden vakamız yok." diye konuştu.

Öte yandan Ordu Valisi Dr. Said Vakkas Gözlügöl ise, olayın müffettişler tarafından soruşturulduğunu açıkladı. İçişleri Bakanlığı'nın talimatı ile Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bir mülkiye, bir de Polis Başmüffettişi'nin Ordu'ya geldiğini bildiren Vali Gözlügöl, yolun kapanması olayının çok yönlü araştırıldığını anlattı.

O gün iki boğulma vakasının gerçekleştiğini dile getiren Gözlügöl, bunlarının birinin Perşembe ilçesinde diğerinin ise Huzurevi karşısındaki plaj mevkiinde olduğunu belirtti. Gözlügöl, "Çocuklar ambulansa ölü mü konuldu yoksa ambulansın geç mi kalmasından mı öldü, bunu müffettişler soruşturuyor. Sonuç belli olduğunda kamuoyuna bilgi verilecek." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious