Çocuklar bu kümesi çok sevecek!

Çocuklar bu kümesi çok sevecek!.16474
  • Giriş : 21.11.2008 / 15:20:00

Bu kümes çocuklar için özel olarak tasarlandı ve onlar için gerçek dünyadan masallar alemine yansıyan bir ayna olarak kurgulandı. Düşünsenize horoz ve tavuklar TV bile kurmuşlar!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gonca Yayınları Kümeste Hayat kitap dizisi ile çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını açtı. Bu öyle bir dünyaki tavuklar, horozlar. civcivler, hindiler, kazlar ve ördekler ile onları yemek için yanıp tutuşan tilkinin maceralarına dalan çocuklar masal aleminde gezerken aslında gerçek dünyada nasıl barış ve mutluluk içinde yaşanabileceğine dair bilgi ve donanımı da farkına bile varmadan edinebiliyorlar.

Çocukları eğlendirirken eğiten kitapları Fadime Karakuş kaleme aldı.

Her biri sadece 3,5 YTL'den satılan büyükboy kuşe kağıda rengarenk baskılı kitap serisinin ilk etapta 4 macerası basıldı. İlk macerada Tilki, kümesteki hayvanları avlamak için her gün yeni bir plân yapıyor ancak her defasında bir aksilik çıkıyor. Ama en son plânı oldukça işe yarar cinsten. Kümesece bir tavuk gönderen tilki, anne babalar kurulan Televizyonu seyrederken o civcivleri götürmeyi planlıyor...

Dizinin ikinci kitabında Tilki bu kez tek tek bütün havanlara hediye göndermek suretiyle bir karaşıklık çıkarıp bundan istifa etmenin hesabı içinde.

Üçüncü kitapta kümesi tehdit eden tek hayvanın tilki olmadığını görüyoruz. Karganın hileleri de tilkiyi aratmayacak cinsten.

Ve dördüncü kitapta tilki bu kez bir yarışmanın organizatörü olarak karşımızda. En büyük yumurtayı kim yapacak ve ne ödülü alacak? Tilkinin hesabı yine malum...

Çocuklarını oyalarken eğitecek kitaplar arayan velilere tavsiye olunur. Okuma yazmayı bilen çocukların yanı sıra okuma yazma bilmese de resimleri anne ve babalarının yardımı ile kurgulayabilecek çağdaki çocuklar için de yararlı bir eğitim denemesi..

Kitaplar hakkında teknik bilgiler ve sipariş şartlarını görmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Kümes Tv (Kümeste Hayat- 1)

Kümese Gelen Hediye (Kümeste Hayat- 2)

Karganın Hilesi (Kümeste Hayat- 3)

Büyük Yumurta (Kümeste Hayat- 4)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*