Çocuklar duymasın

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Çünkü kahrolacaklar. Mutluluk ve sağlıkta dünya sonuncusuyuz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mutluluk neymiş?
UNICEF dünya çocuklarının mutluluk tablosunu çizdi. Türkiye 92. sırada yer aldı. Ülkemizin ardından, savaş altında yaşayan Afgan çocukları geliyor. Hollandalılar ise ilk sırada.

Yine hastane virüsü
Edirne ve Balıkesir'de bebekleri öldüren hastane virüsü, bu kez Bartın'da hortladı. Hastalanan 8 bebeğin durumu kritik. Çocuk servisi karantina altına alındı.

Yine doktor ihmali
Adana'da hamile kadın sancılanınca hastaneye gitti. "Doğuma çok var" diye evine gönderildi. Aynı gün hem bebek hem anne hayatını kaybetti.

Çocuklarımız mutlu değil

UNICEF'in araştırmasına göre, Türkiye'deki çocuklar mutsuzlukta 92'nci sırada.

Türkiye'de hayatın çocuklara mutsuzluk olarak geri döndüğü, uluslararası bir araştırma ile bir kez daha gözler önüne serildi. Birleşmiş Milletler (BM) Çocuk Fonu UNICEF'in yaptığı bir araştırma, Türk çocukların hiç de mutlu olmadığını gösterdi. Sağlık, güvenlik, eğitim, aile ve diğer çocuklarla ilişki, bireysel huzur gibi kriterleri göz önüne alarak yapılan araştırmada, en mutlu çocuklar Hollandalılar çıktı.

Hollanda, ABD ve İngiltere'yi geçti
Hollanda; İngiltere ve ABD gibi yaşam standartının yüksek olduğu pek çok ülkeyi geride bıraktı. Onlarca kritere göre hazırlanan listede, Türkiye ise 92'nci sırada yer aldı. Türkiye, 5 yaşın altındakilerin ölüm oranı, okula devam, bakım, aile gibi konularda 92'nci sırada... Bu da çocuklarımızın halini gözler önüne serdi. Listede Türkiye'den sonra Afganistan yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious