Çocuklar internette neler yapıyor?

Çocuklar internette neler yapıyor?.11695
  • Giriş : 11.02.2009 / 08:04:00
  • Güncelleme : 11.02.2009 / 08:13:53

Çocuklar, internette en çok ne yapıyor? Onları bekleyen tehlikeler neler?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Web sitelerine yapılan girişlerin %51'i başıboş gezinmek amaçlı. MSN kullanan kullanıcıların %29'u sadece takılmak amaçlı bu uygulamayı kullanıyor. Bu sonuçlar Avrupa Güvenli İnternet Günleri'nde ortaya çıktı.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net editörlerinden Yavuz Şahin'in haberine göre; konuşmacılardan Microsoft müşteri hizmetleri bölüm başkanı John Mangelaars, gençlerin ailelerinden habersiz yaptıkları gezintilerinin %50'yi bulmasına şaşırdıklarını söyledi.

Sözlerine, Myspace ve Facebook gibi sitelerin amaçlarının insanlara daha sosyal alanlar yaratmak için yardımcı olduklarını fakat yine de online zorbalıklar konusunda onlara yardımcı olmak gerekli diye devam etti. Ayrıca Avrupa'daki ebeveynlerin %77'sinin yazılımlarına filtrelemenin eklenmesi gerektiğini böylece çocuklarının ne yaptıklarını kontrol edebileceklerini söyledi.

Avrupa Komisyonu çocukların güvenliği için anlaşma yapılacak siteler arasında Facebook, Yahoo, Bebo, Youtube'un bulunduğunu ve böylelikle genç kullanıcıları korumak için bir adım atılmış olacağını belirtiyor.

'Report Abuse' yani istismar raporu butonu ile özel bir profil oluşturulduğu için 18 yaşından küçüklerin bazı sitelere girmesine izin verilmeyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*