Çocuklar lağım suyunda oynuyor

  • Giriş : 06.08.2006 / 00:00:00

Bingöl'de, sıcak havadan bunalan çocuklar sağlıklarını hiçe sayarak lağımlı suda serinlemeye çalışıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle kış ayarlının zor şartlarıyla yaşamayı bilen Bingöllüler, sıcak havada ne yapacağını şaşırdı. Kimi aileler hafta sonlarını köy ve yaylarda geçirirken kimi aileler de biraz serinlemek için dere kenarlarına ya da mesire yerlerine akın etti. Sıcaklardan en çok etkilenen yine en çok çocuklar oldu. Aileleriyle dere kenarlarına piknik yapmaya gelen çocuklar, sağlıklarını hiçe sayarak kendilerini lağımlı sulara attı.

Bingöl'ün Uzunsavat Mahallesi'nde geçen Gayt Deresi üzerine kurulan sulama barajında yüzen çocuklar 200 metre yukarıdan dereye karışan lağım sularını görmezden gelerek serinlemeye çalışıyor.

Devlet Su İşleri (DSİ) parkındaki baraj sularına ölümüne atlayış yapan çocuklar sıcaktan bunaldıklarını ve serinlemek için buraya geldiklerini belirtiyor.

Tarımda da kullanılan Gayt Deresi'ne karışan lağım sularının TOKİ Konutları Arıtma Tesisi'nden geldiğini söyleyen mahalle sakinleri, defalarca uyarılarda bulunduklarını ancak yetkililerin bu soruna hiçbir çözüm getirmediğinden yakındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious