Çocuklar 'Tayyip Amca'nın evinin önüne kamp kurdu

Çocuklar 'Tayyip Amca'nın evinin önüne kamp kurdu.7032
  • Giriş : 12.10.2007 / 14:18:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:47:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Marmara İlahiyat Vakfı Camii'nde kıldığı bayram namazının ardından Burhaniye Mahallesi'ndeki evine döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan evine geçerken korumalar da evin önünde toplanan çocuklara bayram harçlığı ve oyuncak dağıttı.

Başbakan Erdoğan, bu bayram da çocukları sevindirdi. Başbakan'ın bayramda harçlık ve oyuncak dağıttığını bilen çok sayıda çocuk evin önünde erkenden sıraya geçti. Erdoğan'ın bayram namazından dönüşünü büyük bir sabırla bekleyen çocuklar muratlarına erdiler. Başbakan Erdoğan doğrudan evine girerken korumalar çocuklara beklediklerini verdi.

Her çocuğa 5'er YTL bayram harçlığı dağıtan korumalar para alan çocukların tekrar tekrar sıraya girdiğinin farkına varmadı. Paranın bitmesine çocukların ise hala sırada olmasına şaşıran korumalar bu sefer oyuncak dağıtmaya başladı. Kız çocuklarına oyuncak bebek, erkeklere ise araba verildi.

Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın evine gelmesiyle bayramlaşma trafiği de başladı. Erdoğan'ın ilk ziyaretçisi Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu oldu. Çubukçu Erdoğan'ın evine yalnız gelmedi. Çubukçu, Başbakanla bayramlaşmaya kucağında taşıdığı ve Çocuk Esirgeme Kurumu yurdunda kaldığı öğrenilen 3 yaşlarında bir kız çocuğu ile geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious