Çocuklara çikolata fiyatına tiyatro bileti

Çocuklara çikolata fiyatına tiyatro bileti.10183
  • Giriş : 29.01.2009 / 14:15:00

Ankara Devlet Tiyatrosu, Şubat ayında miniklere çikolata fiyatına tiyatro bileti satacak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Devlet Tiyatrosu, Şubat ayında miniklerin yüzünü Kukla ve Maske Tiyatrosu'nun ilk örnekleri “Küçük Bir Mucize”, “Kırmızı Başlıklı Kız” ve “Keloğlan Keleşoğlan” adlı oyunlarla güldürecek. Temsilden 13 gün önce satışa çıkan biletlerin fiyatları da, yalnızca 2 TL'den satışa sunuluyor.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Ulviye Karaca'nın yazıp-yönettiği ve kuklalarını tasarladığı çocuk oyunları, “Küçük Bir Mucize”, Kırmızı Başlıklı Kız”, Keloğlan Keleşoğlan” Şubat ayı süresince 27 kez temsil edilecek.

Küçük Tiyatro'da “Küçük Bir Mucize” 8, 16, 17, 18, 24 ve 25 Şubat tarihlerinde küçük sanatseverlerle buluşacak Kelebeğin doğuşuyla ilkbahara uyanan zar kanatlıların; bir yandan kendi aralarında yaşadıkları çekişmeleri, bir yandan doğanın acımasızlığı karşısında verdikleri yaşam mücadelesini kukla ve mask tiyatrosuyla anlatan oyunun; dekor ve giysi tasarımı Funda Karasaç'a ışık tasarımı Kazım Öztürk'e, müzikleri Can Atilla'ya, dans düzeni Yener Turan'a, kukla ve mask tasarımı Ulviye Karaca ile İlhan ateş'e ait.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde 8, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 27 ve 28 Şubat tarihlerinde temsil edilecek olan “Kırmızı Başlıklı Kız”ın kukla tasarımı da Ulviye Karaca ile İlhan Ateş tarafından hazırlandı. Dekor ve giysi tasarımı Aytuğ Dereli, ışık tasarımı Zeynel Işık, müzikleri Can Atilla, dans düzeni Yener Turan tarafından hazırlanan oyunda; Annesinin iş hayatına atılmasıyla kendini yalnız hisseden küçük kızın, büyükannesini ziyarete giderken gerçek hayatın içinden geçmesi anlatılıyor.

Şinasi Sahnesi'nde ödüllü oyun “Keloğlan Keleşoğlan” 17, 18, 19, 20, 24, 25, 26, 27 ve 28 Şubat tarihlerinde izlenebilecek. Oyun, Ulviye Karaca'ya 2005-2006 Sanat Kurumu “Juri Özel Ödülü”nü kazandırmıştı. Dekor tasarımı Zeki Sarayoğlu, giysi tasarımı Melike Başkan, ışık tasarımı Zeynel Işık, müzikleri Kemal Günüç, dans düzeni Yener Turan tarafından hazırlanan oyunda sıradan bir hayatın içinden çıkıp, sıra dışı olaylar yaşamaya başlayan; hayata ve olaylara bakışı değişen, kendi iç dinamiklerini fark eden Keloğlan'ın yaşadıklarını anlatılıyor. Hasan Gökhan Olcay, Gerçek Özkök Akdemir, Hilal Tümerkan, Ü. Bahadır Tunç, Umut Kılınç, Berk Yaparel, Deniz Balkan, Fırat Aygün, Edip Tüfekçi, Gülizar Oltulu, Redife Zerener, Pınar Gökalpsezer, Ümit Bayraktar, Barış Dizer, Meltem Müge Tekeli, Serkan Yenice, Orkun Huylu, Emre Yurttakalan, ve Rıza Eliaçık'ın rol alıyor. Sofranın Sultanı'nı Ergün Uçucu, Dev'i Sinan Pekinton seslendiriyor.

Temsilinden 13 gün önce satışa çıkan, biletlerin fiyatları da yüz güldürüyor. Devlet Tiyatroları tarafından çocuk oyunları biletleri yalnızca 2 TL'den satışa sunuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*