Çocuklara günlerce tecavüz ettiler!

Çocuklara günlerce tecavüz ettiler!.7912
  • Giriş : 21.01.2008 / 20:29:00

Aralarında Türklerin de olduğu ailelerin çocuklarına günlerce tecavüz edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Engelli çocuklarını, kendilerini geliştirmeleri amacıyla bir eğitim yurduna gönderen göçmen kökenli aileler, çocuklarına günlerce tecavüz edildiğini iddia etti.

Olayı "skandal" olarak nitelendiren Türk, Afrikalı ve İtalyan aileler, yetkililerin olayı örtbas etmek için ellerinden geleni yaptıklarını savundu. Skandalın duyulmasının ardından, olayın yaşandığı engelli çocuklar eğitim merkezinin kapısına kilit vurulduğunu kaydeden aileler, suçluların cezalandırılmadığını ve olayın sıradan bir vaka gibi lanse edilmeye çalışıldığını iddia etti. Çocuklarına tecavüz edildiğini öne süren Türk anne-baba, tedavi merkezine gönderdikleri oğullarının son dönemlerde hareketlerinde gariplik fark ettiklerini, kendisiyle konuştuklarını ve tüm gerçeği anlattığını ifade etti. Türk anne S.T., "Oğlumun psikolojisi bozuldu ve depresyona girdi. Ne uyuyabiliyor ne de konuşabiliyor. Bu yapılan alçaklığın hesabının sorulmasını istiyoruz. Acaba tecavüz edenler Türk
olsaydı, konu bu kadar kolay kapatılır mıydı? Benim anlamadığım, yetkililerin bu iğrenç olay karşısındasessiz kalması" diye isyan etti. Mağdur olan başka aileler de olduğunu vurgulayan S.T., "Çocuklar, olayları yurt yetkililerine ihbar ettiklerini, fakat kimsenin tedbir almadığını söyledi. Çocuklarını yurda gönderen Türk aileler çok dikkatli olsun. Onların da canı yanmasın" dedi.

30 yıldır Almanya'da ikamet eden İtalyan bir aile ise, konuyu yargıya taşımalarına rağmen bir sonuç elde edemediklerini söyledi. İtalyan baba S.A., "Çocuğum aylarca eve yorgun geldi. Midesinin ağrıdığını söyledi. Yürüyüşü değişti. Daha sonra çirkin olayı bize anlattı. Doktora gittik ve tecavüz edildiğine dair rapor aldık. Raporlarla birlikte bu kez soluğu yurtta aldık. Yetkililer, bir kez bu olaya şahit olduklarını itiraf etti. Bunun üzerine olayı yargıya taşıdık" diye konuştu. Hemen
avukat tuttuğunu bildiren S.A., "Avukat, olayı kapatmak için elinden geleni yaptı. En sonunda bize yardımcı olan KİBS adlı kurumdan, olayın savcılık tarafından örtbas edildiğini öğrendik. Bu kez ikinci şoku yaşadım. Çocuğum bunalıma girdi. İtalya'ya gönderdim. Tedavi ettirdim ve tekrar Münih'e dönüp okula başladı. Tecavüzcü çocuklar, oğlumu tehdit etmiş. Bu olayın en ince ayrıntılarına kadar ortaya çıkartılmasını ve suçluların hesap vermesini istiyorum. Alman adaletine güveniyorum. Sonuç alamazsak Avrupa İnsan HaklarıMahkemesi'ne gideceğiz" dedi.

Togolu anne K.Y. ise, olayı duyduğunda şok olduğunu, sırf yabancı oldukları için konuyu kamuoyuyla paylaşmaktan çekindiklerini dile getirdi. Uzun yıllardan beri Münih'te yaşadığını belirten K.Y., çocuğunun bunalımda olduğunu ve kimseyle konuşmadığını ifade etti. Dertli anne K.Y., "Tecavüz olayını sonradan öğrendim. Bu konuda bilgi almamızda bize Türk aile yardımcı oldu. Oğlum, yaşadığı çirkin olayı Türk ailenin yanında ince ayrıntılarına kadar anlattı. Elleri kolları bağlanıp, ağzına yastık kapatılarak günlerce tecavüze uğramış. Yurt yetkilileri gerçeği bilmelerine rağmen bizden saklamışlar" diye konuştu. Yetkililerin, ülkede yabancı oldukları için olayı örtbas ettiklerini savunan K.Y., "Acaba Almanlar'ın başına aynı olay gelseydi, tepkileri ne olurdu? Hem çocuğum için hem kendim için Alman devletinden tazminat istiyorum. Yaşadıklarımız inanılmaz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious