Çocukları karışan Türk ve Arap aileleri birarada!

Çocukları karışan Türk ve Arap aileleri birarada!.11721
  • Giriş : 04.12.2007 / 12:12:00
  • Güncelleme : 04.12.2007 / 12:30:29

Doğum sonrası çocukları karışan Türk ve Arap aile, 4 yıl sonra biraraya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öz çocuğunu ilk kez gören Türk Baba Yusuf Cüce, "Yakup'u gördüğümde sevinçten ölecektim" diyerek ağladı. Müneccim ise öz oğlu Ali'ye dakikalarca sarıldı.

Ali ve Yakup öz babalarının hediye ettiği oyuncaklarla saatlerce oynadı. Muhammet Müneccim ve Yusuf Cüce de onlara eşlik etti. Yaşadıkları mutluluk gözlerinden okunan iki baba, zaman zaman çocuklar gibi kendilerini oyuna kaptırdı.
Suudi Arabistan'ın Necran kentindeki Halid Hastanesi'nde doğum sonrası çocukları karışan Cüce ailesi ile ve Suudi Müneccim ailesi dört yıl sonra öz çocuklarını gördü. İki baba, ilk kez kavuştukları çocukları Yakup ve Ali'ye gözyaşları içinde sarıldılar. Yusuf Cüce'nin kendisine benzemediği gerekçesiyle DNA testi yaptırdığı oğlu Yakup'un, Suudi hastanesinde doğum sonrası Muhammet el Müneccim'in çocuğu ile karıştığının ortaya çıkmasından sonra aileler biraraya geldi.

4 YILIN GÖZYAŞLARI...

Geçen hafta Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı'nın Cüce ailesine verdiği Necran kentindeki müstakil evde gerçekleşen buluşmayı Türkiye'nin Riyad Konsolosluğu ayarladı. Suudi baba Muhammet El Müneccim, buluşmaya oğlu Yakup'u da getirdi. Yusuf Cüce, öz Oğlu Yakup'u gördüğü anda hıçkırıklarla ağlamaya başladı. Cüce, "Kendi çocuğumu gördüm. Mutluluktan doya doya ağladım. Bunlar, geçen dört yılımın gözyaşları oldu. Yakup'u gördüğümde, bir an sevinçten öleceğimi düşündüm" dedi. Suudi baba Muhammet El Müneccim de öz oğlu Ali'ye dakikalarca sarılarak ağladı.

ARTIK İKİ OĞLUMUZ VAR

Ali ve Yakup'un artık iki ailenin ortak evlatları olduğunu belirten Müneccim "Onlar aynı zamanda süt kardeşler. Bundan sonra inşallah birlikte büyürler" dedi. Suudi baba kendisine gösterilen ilgiden dolayı Türk yetkililere teşekkür ettiğini söyledi. Yusuf Cüce, öz çocuklarını görebilmek için bu bölgeye yerteştiklerini ancak Türk okulu olmadığı ve Arapça bilmedikleri için evde uzun süre kalamayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious