Çocukları sağdıçları oldu

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Adıyaman'da, 50 çiftin toplu halde kıyıldığı nikâh töreninde çocuklar sağdıç oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıllar sonra resmi nikâh kıyan aileler törene çocuklarıyla birlikte gelince, herkesin ilgi odağı haline geldiler. Bazılarının ilk defa nikâha kavuştuğu törende, 5 çocuğu olan 64 yaşındaki bir dede, 27 yaşındaki eşine yıllar sonra resmi nikâh kıydırmanın mutluluğunu yaşadı. 50 çiftin nikâhının kıyıldığı düğün töreninde çiftler resmi nikâha kavuşmanın sevincini yaşadı. 54 yaşındaki Mehmet Turan Güler ve 41 yaşındaki Fatma Yücel çiftinin ise 12 yaşındaki çocuğu Ferdi Güler babası ve annesinin nikah törenine katılmanın mutluluğunu yaşadı.

Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu bahçesinde düzenlenen nikâh töreninde daha önce dini nikâhlı olan 50 çiftin nikâhını Nüfus Müdürü Sami Demir kıydı.

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle resmi nikâh kıyamayan yaklaşık 50 çiftin nikâh şahitliğini ise, Vali Halil Işık ve protokol üyeleri yaptı. Nikâh töreninin ardından Adıyaman Valisi Halil Işık tarafından çiftlere altın ve para çeki hediye edildi. Çiftler daha sonra, 8 katlı 2 pastayı keserek dans etti. 50 çiftin nikâhının kıyıldığı düğün töreninde en çok ilgiyi 5 çocuklu 64 yaşındaki Mehmet Tilki ve eşi 27 yaşındaki Neriman Çalgıcı çifti ile Mehmet Turan Güler ile Fatma Yücel çiftleri oldu. Çiftler, resmi nikâha kavuşmanın sevincini yaşadıklarını söylediler.

Vali Halil Işık, yaptığı konuşmada, gelinlerin ve damatların bu mutlu gününde sağdıçlık görevini de çocukların yaptığını belirterek, tüm çiftleri tebrik ettiğini söyledi.

Nikâh törenine Vali Halil Işık, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Ersoy, Adıyamanspor Kulüp Başkanı Növfel Bozdoğan, Mercan TV Genel Müdürü Necati Atar'ın ve çok sayıda davetli katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious