'Çocuklarımızın karne sevincini yaşayamadık'

  • Giriş : 07.01.2006 / 00:00:00

Mekke'de önceki gün altı katlı bir otelin yıkılmasından sonra kaybolan ve kendilerinden haber alınamayan iki Türk hemşireden Şengül Uzuner'in eşi Arif Cengiz Uzuner, eşinden haber alamadıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'nın Beypazarı ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde çalışan Şengül Uzuner, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açtığı sınavı kazanarak, hacı adayları ile beraber Mekke'ye gitmişti.

CİHAN muhabirinin ulaştığı kayıp iki hemşireden Şengül Uzuner'in eşi Arif Cengiz Uzuner, Diyanet yetkililerinin bugün öğleden sonra kendisini arayarak 'eşinin kaybolduğu' haberini ilettiklerini söyledi. Uzuner, "Eşimle en son salı günü görüşmüştük. Ben, kendisine ulaşamıyordum ve o beni arıyordu. O günden sonra kendisi ile görüşemedik." diye konuştu.

Diyanet yetkilileri ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Uzuner, en son Mekke'deki kafilede bulunan başhemşire yardımcısı ile görüştüklerini dile getirerek, başhemşirenin kendisine eşinin bulunması konusunda 'en son olarak morga bakacaklarını' söylediğini dile getirdi.

"Devletimiz aciz değil, en azından bir haber bekliyoruz." diyen Uzuner, eşinden haber alamamanın çok zor olduğunu kaydetti. Eşinin vesikalık fotoğraflarını gösterirken duygulanan Uzuner, "Eşim öldüyse bile hayırlı bir yolda şehit oldu." sözleri ile acısını ve metanetini ifade etti. Uzuner'i en çok üzen şey ise çocukları 6 yaşındaki Berat ile 10 yaşındaki kızları Büşra'nın bugün aldıkları karnelerinin mutluluğunu eşi ile beraber yaşayamamak. Uzuner, "Çocuklarımızın aldığı karnelerin sevincini yaşayamadık" derken, anakokul öğrencisi Berat ve 4. sınıftaki Büşra'nın yaşanan olayların henüz farkında olmadıkları da dikkat çekiyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious