'Çocukların kendi sorumluluklarını kendilerine yükleyin'

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Eğitim ve aile danışmanı Efkan Yeşildağ, ailelerin çocukların kendi sorumluluklarını kendilerine yüklenmesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 800 kişinin katıldığı programda konuşan Yeşildağ, ailelerin çocukların kendi sorumluluklarını kendilerine yüklenmesi gerektiğini söyledi.
Dinar Gölcük Dershanesi tarafından Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen konferans yaklaşık iki saat sürdü. Anne ve çocukla ilgili şiirlerin okunmasıyla başlayan konferansta, Efkan Yeşildağ, çevredekilerle iletişim sağlayabilmesi için bireyin kendisiyle barışık olması gerektiğini söyledi.

Anne babaların çocuklarına iyi bir model olacağına değinen Yeşildağ, "Aile içinde hal ve hareketlerimize dikkat etmeliyiz çünkü çocuk boş kaset gibidir ne görürse alır." dedi.

"Gelişim özelliklerini iyi bilmeli ve onların anlayacağı şekilde konuşmalı" diyen Yeşildağ, çocuk eğitiminde iletişiminin önemine değindi. Yeşildağ, "Çocuk eğitiminde anne babaya büyük görev düşmektedir. Çocuğun iyi yetiştirilmesi için aile ortamında anne ve babanın çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurması gerekmektedir. Çocuğun ailesine kendisini rahatlıkla ifade etmesi sağlanmalıdır. Çocuğa her zaman sevgiyle yaklaşılmalıdır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious