Çocukların silahla oyunu ölümle bitti

Çocukların silahla oyunu ölümle bitti .8213
  • Giriş : 06.11.2008 / 15:41:00

Trabzon'un Of ilçesi Kıyıcık beldesinde çocukların silahla oyunu ölüm getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kıyıcık beldesinde Necati (13), Merve (12), Hilal (7) ve Ertuğrul Çakıroğlu (4) kardeşler aynı odada oynarken dedelerinden kalma silah ateş aldı. Başından vurulan Merve, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırıldı. Bütün müdahalelere rağmen kız çocuğu kurtarılamadı.
Acılı baba Veysel Çakıroğlu, aynı odada çocuklar oynarken kimin elinde olduğunu bilemedikleri silahın ateş almasıyla kazanın meydana geldiğini söyledi. Olay anında işten geldiği için ayrı odada istirahat ettiğini belirten baba Çakıroğlu, çocukların silahla oynadıklarını görmediğini belirtti.

Kıyıcık İlköğretim okulu 7/A sınıfına giden Merve'nin arkadaşları ise sabah olayı duyar duymaz gözyaşları içinde arkadaşlarının evine akın etti. Talihsiz kazada hayatını kaybeden Merve'nin derslerindeki başarısıyla kendilerine örnek olduğunu söyleyen sınıf arkadaşları, hala arkadaşlarının hayatını kaybettiklerine inanamadıklarını söylediler.

Bu arada Jandarma ekipleri kızın vurulduğu odada 1 mermi çekirdeği, 1 boş kovan ile olayda kullanıldığı belirlenen 9 milimetre çapında tabanca ele geçirdi. Evdekilerin el sıvablarını alan ekipler, kızın ölümüne neden olan kurşunun kimin elinden çıktığının belirlenmesi için kriminal rapor sonuçlarının beklendiğini söyledi. Olayla ilgili olarak da Of Cumhuriyet Savcılığı'nın geniş çaplı inceleme ve soruşturma başlattığı bildirildi.

Öte yandan Merve'nin cenazesi ikindi namazına müteakip Kıyıcık Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından aiale kabristanlığına defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*