Çocukların su oyunu ölümle bitti

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yağmur ve kar sularının oluşturduğu gölette oyun oynayan 4 çocuktan 3’ü feci şekilde can verdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Feci olay dün öğle saatlerrinde Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde meydana geldi. İpek Mahallesi Sanayi Sitesi yakınlarında yağmur ve kar sularının oluşturduğu su birikintisinin etrafında oynayan 4 çocuk, suya düştü. Gölete giren çocuklar sac tabaka üzerine binerken, tabakanın batması sonucu suya düştükleri belirtildi. Gölet çevresinde oynayan çocukların olayı ailelerine ve Sanayi Sitesi sakinlerine bildirmesi üzerine kurtarma çalışmaları başlatıldı. Vatandaşların suya girerek yaptığı çalışmalar sonucunda göletten sağ çıkarılan Ö.B. (9) ilk müdahalesi Yüksekova Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra Van'a sevk edildi.

Diğer çocukların kurtarılması için olay yerine gelen Yüksekova Belediyesi iş makineleri derin olan göletin su seviyesini düşürmek için drenaj açarken, Jandarma Özel Harekat Taburu, belediye çalışanları ve vatandaşlar suya düşen çocukları aradı. 3 saat boyunca devam eden çalışmalar sonucunda İbrahim Balin (8), Yusuf Balcı (9) ve İsa Gezen'in (12) cesetleri bulundu. Boğulan çocukların cesetleri Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı belirtildi. Kurtarma çalışmalarına Yüksekova Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkan Vekili Naif Öztekin, Emniyet Müdürü Kamil Yıldırım da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious