Çocukların velayeti Rafet’teymiş!

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Rafet El Roman, çocuklarının velayetinin kendisinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rafet El Roman, eski eşi Tuğba Altıntop’un çocuklarının velayetini geri almak için açtığı dava ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Altıntop’un açıklamalarına dayanarak konunun basın tarafından tek yanlı ele alındığını savunan Rafet El Roman, çocuklarının velayetinin hala kendisinde olduğunu söyledi. Tuğba Altıntop’u 3 yıldır çocuklarını görmeye gelmemekle suçlayan El Roman, çocuklarının bu yaz Türkiye’ye gelmeyeceğini ifade etti. Rafet El Roman, kendisinin Türkiye’ye giriş çıkışında herhangi bir problemin olmadığını kaydetti.

Türk ve Alman mahkemelerinde ele alınan velayet konusunun uluslararası bir boyuta dönüşebileceğini dile getiren Rafet El Roman, "Herhalde en sonunda kararı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi verecek" dedi. El Roman, Türk mahkemelerinin çocukları anneye verme hususunda kararı kesinleşirse Türkiye’ye dönmeyeceğini vurguladı.

Eski eşi manken Tuğba Altıntop’un çocukların velayetini geri almak için Türk mahkemelerinde dava açmasının ardından Türkiye gelen Rafet El Roman, Beyoğlu’ndaki Büyük Londra Otel’de avukatı Tufan Karataş ile birlikte kameraların karşısına geçti. Rafet El Roman, "Tuğba Altıntop’un açtığı dava neticesinde Türk mahkemelerinin çocukların velayetini anneye verdiği ve baba Rafet El Roman’ın çocukları kaçırdığı" şeklindeki iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ortada kesinleşmiş bir kararın bulunmadığını belirten Rafet El Roman, bir üst mahkemede temyiz haklarının bulunduğuna dikkat çekti. Dolayısıyla çocukların velayetinin hala kendisinde bulunduğunu belirten Rafet El Roman, çocukları kaçırmanın da sözkonusu olmadığını kaydetti. Almanya’da Altıntop’un açıklamalarını izlediğinde hiçbir anlam veremediğini ve şoka uğradığını dile getiren Rafet El Roman, "Bir baba çocuklarını niye kaçırsın? Böyle bir saçmalık olur mu? Bir baba çocuklarına sahip çıkar." diye konuştu. Davanın haddinden fazla uzadığını anlatan Rafet El Roman, bu olaylarla ilgili Tuğba hanımla birlikte çocuklara hiçbir şey hissettirmemeye çalıştıklarını söyledi.

Öte yandan Tuğba Altıntop’u eleştiren Rafet El Roman, "Şu çok acı bir gerçek; 3 yıldır gelip çocuklarını görmüyor. ’Gel çocuklarını gör’ dediğimde de. ’Ben davamı sürdüreceğim, şu anda böyle bir şey yapmam uygun olmaz ’ diyor " şeklinde konuştu.

Rafet El Roman, son zamanlarda verdiği en doğru kararın ise çocuklarını alıp Almanya’ya gitmek olduğunu dile getirdi. El Roman ayrıca, bu dava ile değil, yaptığı işle anılmak istediği açıkladı. Hergün içinde taş büyüklüğünde bir yara ile yaşadığını dile getiren Rafet El Roman, "Çocuklarım, annelerinden neden ayrıldığımızı soruyor. En zorlandığım soru bu. Ben de onlara ’büyüdüğünüzde anlatırım’ diyorum." şeklinde konuştu. Ayrıca Rafet El Roman, yeni albümü Gönül Yarası ile ilgili bilgi de verdi.

Avukat Tufan Karakaş ise, babanın hukuku ihlal eden herhangi bir davranışının bulunmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious