Çocuklarını buz gibi havada dilendiriyorlar

Çocuklarını buz gibi havada dilendiriyorlar.7829
  • Giriş : 05.02.2009 / 09:37:00

Taksim Meydanı'nda biri direk dibinde diğeri otel duvarı önünde oturan iki küçük çocuğu gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Soğuk havaya rağmen küçük çocukların, annelerinin zorlamasıyla dilendirildiği ortaya çıktı. Dilenen küçüklerin önündeki paraları alan çocuk istismarcılarına bazı kadınlar, "Sen nasıl bir annesin?" tepkisini dile getirdi.

Gün içerisinde binlerce insanın gelip geçtiği Taksim Meydanı'nda sıkça rastlanan dilenciler, insanların duygularını sömürmeye devam ediyor. Bu dilencilerden ikisi de artık istedikleri kadar kazanamayacağını anlayınca insanları kandırmak için bu sefer çocuklarını kullanmaya başladı. 4-5 yaşlarındaki çocukları buz gibi ve yağışlı havada dilendiren kadınlar, sık sık kontrole gelerek toplanan paralara da el koyuyor. Bazı vatandaşlar çocukların masum hallerine kanarak kimi zaman para kimi zaman da yiyecek vererek duygu sömürüsüne yenik düşüyor. Bazı vatandaşlar ise, "Sen nasıl bir annesin?" tepkisini dile getiriyor.

Küçük iki çocuğun battaniyelere sarılmış halde buz gibi yerde oturup dilendirilmesi, polisin müdahalesi ile son buldu. Çocuklar ve onları zorla dilendiren anneleri, polis merkezine götürüldü. Bu sırada kadınlar, kendilerini görüntüleyen kameramana tepki gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*