Çocuklarını internetten takip ediyorlar

  • Giriş : 20.02.2006 / 00:00:00

İnternet teknolojisinin hayatın içine girmesi ve okullara ADSL'nin bağlanması ile beraber eğitimdeki kalite de artmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmaniye'de bir okulun 3. sınıf öğretmeni internetin nimetlerinden faydalanarak velilerin öğrencileri takip etmesini sağlıyor. İstiklal İlköğretim Okulu 3-B sınıfı öğretmeni Murat Sığar, sınıfları adına açtıkları "muratsigar.sitemynet.com" sitesinde velilerin öğrencilerin durumunu takip etmelerini sağlıyor.

Açtıkları internet sitesinde sınıfındaki öğrencilerin resimlerinin ve derslerdeki son durumlarını gösteren istatistikî bilgilerin olduğunu belirten Murat Sığar, bu sayede velilerin çocukların durumlarını bir tıkla öğrenme imkanı bulduğunu ifade etti.

Okullarına internetin bağlanması ve bilgi teknolojileri bilgisayar sınıflarının açılması ile beraber bütün öğrencilerinin bilgisayar kullanmasını öğrendiğini belirten Sığar, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak eğitim kalitesini üst düzeye çıkardıklarını dile getirdi.

Sınıflarındaki bir öğrencinin ağabeyi tarafından 3-B sınıfına özel olarak hazırladıkları sitede öğrencilerin durumları, yaptıkları çalışmalr, okuldaki idareci ve öğretmen bilgilerinin de bulunduğunu belirten Sığar, " Artık bir tıkla bize dünyanın neresinde olursa olsun bir veli veya başkası ulaşabilir. Sınıftaki çalışmaları takip edebilir. Öğrencilerimizin yaptıkları çalışmaları ve son durumlarını görebilir. Fikirlerini de sitemizdeki konuk defterinden bizlere mesaj yazarak aktarabilirler" diye konuştu.

Yakın Doğu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıfında okuyan ağabeyi Zafer Ersoy tarafından hazırlanan siteye anne babasının girerek kendi durumunu takip etiğini belirten Büşra Ersoy (9), sınıflarında tüm arkadaşlarının bilgisayar kullanmayı bildiğini söylüyor.

Sınıfları adına açılan kişisel web sitesine zaman zaman girdiklerini belirten Büşra, bilgisayarda oyun oynamanın dışında öğretmeninin tavsiyesiyle eğitici ve öğretici sitelere girdiklerini ifade ediyor.

Okul Müdürü Hasan Toktaş ise okullarında öğrencilere teknolojinin bütün imkânlarını kullanarak eğitim vermeye çabaladıklarını belirterek Bilgisayar ve internet teknolojisiyle tanışan bilgi teknolojileri sınıfında ders gören öğrencilerin başarılarının arttığını söyledi.

Okul olarak okullarında yapılan her türlü yeniliğe sonuna kadar destek verdiklerini belirten Toktaş 3-B sınıfının kişisel Web sitesi sayesinde okullarının da tanıtıldığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious