'Çocuklarınıza hedef göstermekten kaçının'

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Eğitim ve aile danışmanı Efkan Yeşildağ, Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinde 'Aile İçi İletişim ve Çocuk Eğitimi' konulu bir konferans verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eğitim ve aile danışmanı Efkan Yeşildağ, Dazkırı Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (DEKDER)'nin düzenlediği 'Aile İçi İletişim ve Çocuk Eğitimi' konulu konferansa katıldı. DEKDER'in Aklim Toplantı Salonu'nda düzenlediği konferansa yaklaşık 300 kişi katıldı.

2 saat süren konferansta eğitim ve aile danışmanı Yeşildağ, ailelere birçok konuda tavsiyelerde bulundu. Anne ve çocukla ilgili şiirlerin okunmasıyla başlayan konferansta, Efkan Yeşildağ, çevredekilerle iletişim sağlayabilmesi için bireyin kendisiyle barışık olması gerektiğini söyledi.

Çocukların geleceğe yönelik hedef belirlemesinde ailelerin sadece çocuklarını bilgilendirmesi gerektiğini ifade eden Yeşildağ, "Çocuklarınıza gelecekle ilgili olarak hedef koymayın. 'Sen mühendis olacaksın' demeyin. Herkesin belirli bir ilgi alanı vardır. Çocuklarınızı sadece bu hedefler konusunda bilgilendirin." diye konuştu.

Çocuk eğitiminde iletişiminin önemine değinen Yeşildağ, şöyle konuştu; "Çocuk eğitiminde anne babaya büyük görev düşmektedir. Çocuğun iyi yetiştirilmesi için aile ortamında anne ve babanın çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurması gerekmektedir. Çocuğun ailesine kendisini rahatlıkla ifade etmesi sağlanmalıdır. Çocuğa her zaman sevgiyle yaklaşılmalıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious