Çocuklarınıza sahip çıkın!

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Isparta Valisi Şemsettin Uzun, yeni eğitim sezonuna başlarken velileri sigara başta olmak üzere diğer kötü alışkanlıklara karşı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Hilmi Dilmen İlköğretim Okulu'nda tören düzenlendi. Öğrenciler burada halk oyunu gösterisi sundu, şiirler okudu. Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, Isparta'da 70 bin öğrenci için zil çaldığını belirterek, bu sene en büyük yatırımın eğitim alanında olacağını kaydetti.

Yeni eğitim sezonunun açılışına katılmak üzere evinden çıkan Vali Uzun, aracıyla seyir halinde iken köşe başlarında sigara içen öğrencilere rastladığını ve çok üzüldüğünü söyledi.

Vali Uzun, velileri çocuklarını kötü arkadaş çevresi ve zararlı içeceklere karşı dikkatli olmaya çağırdı. Isparta polisinin bu sene okul önlerinde şüpheli gördükleri şahısları toplayacağını vurgulayan Uzun, velilerin eğitim hususunda kendileri ile işbirliği içinde olmalarını istedi.

Isparta'nın bu yıl başarı sıralamasında ilk 5'e girmesi için çalışacaklarını ifade eden Uzun, bunun için önce fiziki şartların düzeltileceğini söyledi.

Uzun'un konuşmasının ardından öğrenciler sınıflarına koştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious