Çocuklarınızın ilgi alanını keşfedin

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Yenişehir Memur-Sen Temsilciliği, Eğitimci -Yazar Ali Erkan Kavaklı'nın katıldığı "Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları" konulu eğitim semineri düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Han Düğün Salonu'nda yapılan seminere yoğun katılım oldu. Ali Erkan Kavaklı, başarının sırlarını fedakarlık ve hedefe odaklanma olarak açıkladı. "Deha dikkati değil, dikkat dehayı doğurur" diyen Kavaklı, "Çocuklarımıza ve gençlerimize önce hedef belirlemelerini anlatmalı ve onların belirleyeceği hedeflerine ulaşmaları noktasında ebeveynler olarak destek sağlamalıyız. Çocuk yaşadığını öğrenir, çocuklarımızı doğru yaptığı işlerde takdir etmeli, yanlış yaptığı işlerde kırmadan dökmeden uyarmalıyız. Çocuklarımızı severek ve isteyerek yapacakları mesleklere yönlendirmeliyiz. Biz millet olarak aile bağları oldukça kuvvetli olan bir toplumuz, bu aile bağlarımızı gelecek nesillerimize de olumlu bir şekilde aktarmalıyız. Unutmamalıyız ki evde aile içerisinde mutlu olan çocuk ve genç dışarıda da mutlu ve özgüveni olan insanlar olacaktır." dedi.

Çocuklara hayatlarını planlamalarını ve bu plana uygun hareket etmelerini tavsiye eden Kavaklı, "Saatlerce televizyon veya başka bir şey karşısında duran gençlerimiz bir şey üretemez ve istediği başarıyı yakalayamaz. Sonuç olarak çocuklarımıza zaman ayıralım onların içerisinden çıkamadığı konularda yardımcı olalım. Onların hayatını kontrollü bir şekilde yanlışlara düşmesini önlemek için yöntemler bulalım. Çocuklarımız bizim her şeyimiz geleceğimiz, geleceğimizin vaktini boş geçirmesine ve boş yerlerde kendilerini bilinçsizce heba etmesine izin vermeyelim" diyerek eğitim seminerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious