'Çocuklarınızla arkadaş gibi olun'

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Adıyaman Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Oturakçılar Pazarı'nda yaptığı huzur toplantısında vatandaşlara çocuklarını arkadaş olarak görmelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özellikle dükkanlara güvenlik kamerası takılması konusunda uyarılarda bulunan Sağlam, "Adıyaman'da 866 adet mala karşı suç işlendiğini söyleyerek, "1123 adet şahsa karşı olay gerçekleşti. Mala karşı işlenen suçlarda 237 şahıs, mala karşı işlenen suçlarda da 1025 şahıs yakalandı. Böylelikle olaylar aydınlatıldı. Şahıslar adliyeye gönderildi." dedi.

Türkiye'de 2 ilde tüm suçlar ve suçluların kontrol edildiğini söyleyen Sağlam, buralarda etkin bir şekilde mücadelerin devam ettiğini duyurdu.

Çocuklara sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Sağlam, "Çocukların yaptıkları en küçük bir hataya şiddet ile karşılık vermekten kaçınmalıyız. Onlar ile konuşup, tıpkı bir arkadaş gibi olmalıyız. Fakat şiddet uygulandığı takdirde çocuklar içlerine düştükleri çukurdan kurtulamaz." diye konuştu. Sağlam, bundan sonra huzur toplantılarına ailelerin de katılacağını, kendilerinin de eşleriyle birlikte katılacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious