Çocuklarıyla birlikte nikah masasına oturdular

  • Giriş : 21.05.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş'ta, düzenlenen toplu nikah töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş'ta, toplu nikah töreni yapıldı. Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün desteği ile düzenlenen toplu nikah töreninde maddi durumu iyi olmayan 46 çiftin resmi nikahı kıyıldı. Belediye sosyal tesislerinde gerçekleştirilen törende yıllar sonra bir daha gelinlik ve damaklık giyen çiftler, renkli görüntüler oluşturdu. Nikah memurunun sorularını "evet" diyerek cevap veren çiftler, yeniden evlilik heyecanı yaşadı.

Törende bazı çiftler nikah masasına çocukları birlikte oturdu. Olanlar karşısında şaşıran çocuklar ise ancak çevreyi izlemekle yetindi. Zeki ve Zeynep Seçilmiş çiftleri ise 4 yaşındaki oğulları Mehmet ile sıranın kendilerine gelmesini bekledi. Beklemekten sıkılan küçük Mehmet, babası ile oynayarak zaman geçirdi. Nikah törenin bekleyen bir çift ise, el ele tutuşarak, sıranın kendilerine gelmesini bekledi.

Törende bazı çiftlerin yakınları, bu mutlu anı cep telefonu ile görüntülerken, salonda bulunanlara dondurma ikram edildi.

Bu arada evlilik cüzdanlarını alan çiftler, resmi nikaha kavuştukları için mutlu olduklarını söyledi. Maddi nedenlerden dolayı resmi nikah yapamadıklarını hatırlatan çiftler, kendilerine bu imkanı veren yetkililere teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious