Çocuklarıyla direndi, yıkımı durdurdu!

Çocuklarıyla direndi, yıkımı durdurdu!.11918
  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

Antalya’nın Alanya ilçesinde, inşaatına yıkım kararı çıkarılan kişi, çocuklarıyla birlikte direnince yıkımdan vazgeçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hacımehmetli mevkiinde, kaçak olduğu belirlenen Yüksel Karaağaçlı’ya ait inşaatı yıkmak için girişim başlattı. İnşaatı yıkmaya gelen ekibe direnen Karaağaçlı ailesinin bireyleri, inşaatla iş makinelerinin arasına girerek burada kalmakta ısrar etti.

İnşaatının kaçak olduğunu kabul eden Karaağaçlı, olayla ilgili mahkemede yargılandığını ve beraat ettiğini, Elikesik’teki tüm inşaatların, hatta oturulmakta olan evlerin kaçak olduğunu öne sürerek, direnmekten vazgeçmeyeceğini söyledi.

Polis ekibi eşliğinde gelen yıkım ekibinin inşaatı yıkmakta direnmesi üzerine Karaağaç fenalık geçirdi. Karaağaç ve ailesi daha sonra polisler tarafından ikna edildi.

Karağaç, kendi inşaatıyla birlikte diğer inşaatların da yıkılmaması durumunda ilgili kurumlara dava açacağını belirterek, "Herkesin evini yıkarsanız benimkini de yıkın. Ben garibanım diye sadece benimkini yıkarsanız, buna izin vermem. Benim 2’si özürlü 4 çocuğum var. Sokakta mı kalalım" dedi.

Belediye ekipleri ve polisler, yıkımı daha sonra gerçekleştirmek üzere olay yerinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious