Çocuklarıyla piknikteki avukatı öldürdüler

Çocuklarıyla piknikteki avukatı öldürdüler.7963
  • Giriş : 01.11.2008 / 21:49:00

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bir avukat çocuklarının gözü önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu vurularak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saldırgan ise olaydan kısa süre sonra emniyete teslim oldu. Sorgusu süren zanlının ifade vermediği, susma hakkını kullandığını söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Muğla Barosu'na kayıtlı olarak Ortaca'da avukatlık yapan Bekir Aydemir (33), oğlu ve kızının eğitim gördüğü okulun Köyceğiz'de düzenlediği pikniğe katıldı. Mesire piknik alanındaki Kordon'da tek başına oturan Avukat Aydemir, saat 13.30 sularında Bursa nüfusuna kayıtlı olduğu ileri sürülen Z.Ç. (34) adlı kişinin silahlı saldırısına uğradı. Olay yerinde hayatını kaybeden Aydemir'in cenazesi Köyceğiz Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Saldırıdan kısa süre sonra emniyete teslim olan zanlının ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

Bekir Aydemir'in ailesinin cenazenin otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine izin vermediği öğrenildi. Sorgusu süren saldırgan Z.Ç.'nin ise konuşmama hakkını kullandığı açıklandı.

Muğla Barosu Başkanı Mustafa İlker Gürkan, olay sonrası yaptığı açıklamada, "Şu anda şok vaziyetteyim. Baromuzun en sessiz ve sakin üyelerinden birisiydi. Kimseyle bir alıp veremediği olduğunu sanmıyorum. Herkesle iyi geçinen mutaassıp fakat sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Köyceğiz Cumhuriyet Başsavcılığımız olayla ilgili olarak soruşturmasını sürdürüyor. Zanlı, arkadan bir el ateş etmiş. Daha sonra ellerini yıkayarak çay içmiş ve ardından teslim olmuş." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*