Çocuklarla gasp girişimi

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak İlçesi'nde kurusıkı tabanca ile Murat Sert'i gasp etmek isteyen küçük yaştaki H.Ö., C.Ç. ve F.Ö., başarısız olunca kaçmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Olay, dün saat 23.30 sıralarında Basmane semtinde Bitpazarı olarak bilinen bölgenin yakınlarında meydana geldi. TEDAŞ işçisi 29 yaşındaki Murat Sert'in önünü kesen ve yanlaranda 7 yaşındaki C.Ç.'nin de bulunduğu 17 yaşındaki H.Ö. ile 14 yaşındaki F.Ö., tabancayla tehdit ederek para istedi. Kendilerine olumsuz yanıt veren Murat Sert'i ölümle tehdit ettikleri bilirtilen zanlılar, tabancanın kabzasıyla da eline vurdu. İddiaya göne cebinde 550 YTL bulunan Murat Sert'in, “Üzerimde para yok canımı mı alacaksınız” demesi üzerine zanlılar olay yerinden hızla uzaklaştı.

POLİS, KOVALAYARAK YAKALADI

Sert'in haber vermesiyle kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çevrede yaptıkları araştırmada, Basmane Semti'ndeki Şifa Hastanesi'nin yakınında, zanlıları kovalamaca sonucu yakaladı. Zanlılardan H.Ö.'nün üzerinden bir kurusıkı tabanca ve 3 kurusıkı fişek çıktı. Çocuklardan şikayetçi olduğunu belirten Sert, “Önümü kestiklerinde neye uğradığımı şaşırdım. Tabanca çekerek benden para istediler, vuracaklarını sandım, çok korktum. Tabancayı da gerçek sandım” diye konuştu.

Yakalanan zanlılar Konak İlçe emniyet Müdürülğü Çocuk Büro Amirliği'ne götürüldü. Yaşı 12'den küçük olduğu için cezai ehliyeti bulunmayan 7 yaşındaki C.Ç. ailesine teslim edildi. Olayla ile ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious