Çocuğuna Karaciğer Nakli yaptırdı ama ilacını alamıyor

  • Giriş : 15.10.2005 / 00:00:00
  • Güncelleme : 30.09.2016 / 16:52:54

Çocuğuna Karaciğer nakli yaptıran aşçı Ayvaz Deniz, organın vücuda uyumu için gerekli ilacı alamıyor. İşyerinin kapanması sonucu işsiz kalan Ayvaz Deniz, 9 yaşındaki oğluna yardımcı olunması için hayırseverler ve devletten yardım bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ylacyn alynmamasy durumunda çocuun dilinde ve yüzünde morarma olduunu, dudaklarynda çyban çyktyyny belirten Ayvaz Deniz, çocuunun belli tarihlerdeki tedavisini dahi yaptyramadyyny belirtti.

Baba Ayvaz Deniz, olu Serkan'yn karacier nakli yapylmasyna yol açan Hepatit mikrobuna baly sirozun küçük kyzy 3 yayndaki Selcan'da da ortaya çyktyyny belirttti. Henüz Selcan'a uygun karacier bulamadyyny belirten baba Ayvaz Deniz, "Bulsakta bu artlarda nasyl ameliyat yaptyryp tedavi ettireceim bilemiyorum. Yki aydyr çalyamyyorum. 3 ayda bir kontrole götürmem geretii halde parasyzlyktan bunu bile yapamyyorum. Banka kredi kartyna 5 milyar lira borcum birikti. Tek istediim çocuklarymyn tedavilerin yapylmasy ve ilaç masraflarynyn karylanmasy. Ben kredi kartymyn borcunu çalyarak ödeyebilirim. Ama ilaçlaryn alynmamasy durumunda çocuumun yaama ansy azalyyor." dedi.

u anda yeil kart çykartmak için çaba sarfettiini ancak henüz sonuç alamadyyny belirten Ayvaz Deniz, kendisine i temin edilmesi durumunda borçlaryny ödeyebileceini ve çocuklarynyn tedavi masraflaryny karylabileceini anlatty.

33 yayndaki Ayvaz Deniz'in ei Selma Deniz de evlerinin yakynyndaki bir tekstil atölyesinde 200 milyon TL aylykla çalytyyny ve evin asgari yemek ihtiyaçlaryny karylamaya çalytyyny dile getirdi. Deniz çifti, ev kiralaryny da ödeyemiyor, ev sahibine müsamahaly davrandyy için teekkür ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious