Cografi Bilgi Sistemiyle zamandan tasarruf saglanacak

  • Giriş : 30.11.2005 / 00:00:00

Cografi Bilgi Sistemi'ni hayata geçirecek olan Isparta'da sehirle ilgili bütün bilgiler harita üzerinden görülebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta'da bazi bürokratik islemlerin daha hizli yapilmasi ve sehrin genel bilgisine daha kolay ulasilmasi için Isparta Valiligi tarafindan hazirlanan Cografi Bilgi Sistemi hazirlaniyor. Internetin hayatin her kesimine girdigi bir dönemde, e-devlet olgusunu yerlestirmeye çalisan Isparta Valiligi, yeni bir çalismaya daha imza atiyor. Sistemin hayata geçirilmesi için Harita Genel Komutanligi'ndan ilin vektörel haritasi ve özel firmalardan da uydu fotograflari istendi. Vali Yardimcisi Tayyar Sasmaz tarafindan yürütülen Cografi Bilgi Sistemi, Isparta'da yapilacak her türlü çalismada hizli ve dogru karar verilmesine yardimci olmak amaciyla sehrin tüm bilgilerin haritaya aktarilmasini saglayacak.

Sistemin yönetimdeki karar verme sürecine büyük katki saglayacagini ifade eden Vali Yardimcisi Sasmaz, "Projeyi uygulamaya geçirmek için kamu görevlileri arasinda özel bir ekip olusturmayi planladik. Isparta'yla ilgili tüm bilgilerin harita üzerine aktarilmasiyla birlikte yönetimin her kademesi tek tusla istedigi bilgiye ulasabilecek." dedi.

Cografi Bilgi Sistemi'nin bürokratik islemlerde halkin zamandan tasarruf saglayacagini belirten Isparta Vali Yardimcisi Tayyar Sasmaz, vatandasin herhangi bir konuda devlet dairesine müracaat etmesine gerek kalmayacagini aktardi. Insanlarin bir islem yaptirmak için daireden baska odalara gitmeyecegini, tek bir tusla yapilacak islemin görevli memurun önüne gelecegini ve vatandasin günlerce beklemesine gerek kalmayacagini dile getirdi.

Cografi Bilgi Sistemi'nin dogal afetlerde dahi kullanima müsait bir yapida hazirlandiginin altini çizen Tayyar Sasmaz, "Yol durumlari, köprü sayilari, yikilma ihtimalleri gibi birçok bilgiyi içinde barindiracak bir sisteme kavusacagiz." diye konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious