'Çok basit hatalarla maç kaybettik'

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig'de kendi sahasında konuk ettiği Kayserispor'a 2-1'lik skorla yenilen Gaziantepspor'da moraller bozuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Uğur getirsin diye futbolcular sahaya çıkarken kurban kesildi. Kamil Ocak'ta 90 dakika sonunda gülen taraf konuk ekip Kayserispor oldu. Maç sonrası açıklama yapan Gaziantep Teknik Direktörü Walter Zenga, çok basit hatalarla maçı kaybettiklerini söyledi. Zenga, "Şuan da hangi çözümü ararsak arayalım çözümsüzlük olarak karşımıza çıkıyor. Hata şeklinde bize geri dönüyor.Bu maçta pozitif olarak kalan tek şey, oyuncularımın, son 30 dakikada mücadele etmeleri ve oyunu lehlerine çevirme isteği. Çok basit hatalar yaptık. Şuanda yorum yapmak da çok zor. Tabi 4 maç üst üste kaybetmenin yorumu çok zor. Çok düşünmemiz gerek." diye konuştu.
Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, değişik bir taktikle çıktıkları ilk maçlarını kazandıklarını söyledi. Maçın kendileri için çok güzel geçtiğini anlatan Sağlam, önde tek forvet arkada 3'lü orta saha taktiğini oyuncularının çok güzel uyguladığını ve kazanan tarafın kendileri olduğunu belirtti. Çok güzel pozisyonlar ürettiklerini belirten Sağlam, çok pozisyona rağmen bunun 2'sini gole çevirdiklerini dile getirdi. Sağlam, "Futbolcularımım kutluyorum, Gaziantep taraftarına, hakemlere çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kayserisporlu Tayfun ise, Gaziantepspor maçının kendileri için bir dönüm maçı olduğunu dile getirdi. Üst sıralardaki yerlerini korumak için sahaya çıktıklarını ve bunu da başardıklarını söyleyen Tayfun, "Bizim yerimiz daha üst sıralar bunu herkese göstereceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious