Çok gizli Ergenekon çantası bulundu

Çok gizli Ergenekon çantası bulundu.10190
  • Giriş : 30.08.2008 / 00:37:00
  • Güncelleme : 30.08.2008 / 00:04:54

İçinde 'çok gizli' ibareli belgeler ile Ergenekon terör örgütü zanlılarıyla ilgili evrakların bulunduğu bir çanta bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Adnan Menderes Havaalanı Terminali'nde, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce içinde 'çok gizli' ibareli belgeler ile Ergenekon terör örgütü zanlılarıyla ilgili evrakların bulunduğu iddia edilen bir çanta bulundu.

Havalimanı içinde sahipsiz bir çantanın varlığından haberdar olan güvenlik güçleri, öncelikle çantanın şüpheli paket olabileceğini değerlendirdi. Yapılan incelemeler sonunda çantadan 'çok önemli evrak'lar çıktı. Evraklar arasında, Ergenekon soruşturmasında adı geçen zanlılara ait bilgi ve belgelerin yer aldığı iddia edildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün uzman ekipleri çantaya el koydu. Çantanın, içindeki evraklarla birlikte İstihbarat Şubesi ekiplerine ulaştırıldığı iddia edildi.

Polisin, Cumhuriyet Savcılığı'nın bilgisi dahilinde çok sayıdaki evrağı titizlikle incelediği öğrenildi. Geçen ay bulunan çantanın daha sonra savcılığa teslim edildiği ifade ediliyor. Emniyet yetkilileri, çanta ve evrakların kapsamı hakkında bilgi vermekten kaçınıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*