Çok iyi konsantre olmalıyız

Çok iyi konsantre olmalıyız.16143
  • Giriş : 03.12.2008 / 08:50:00

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Hertha Berlin maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında gruptan çıkmayı hedeflediklerini belirterek, bunu geçekleştirmek için Berlin'e geldiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Skibbe, şöyle konuştu:

"Galatasaray takımı olarak yumuşak Futbol oynadığımızı düşünmüyorum. Uluslararası maçlarda sert oynamak ve ikili mücadeleleri kazanmak gerekiyor. Sonra çabuk ve kararlı oynayarak hücuma çıkmak gerekli. Galibiyet düşüncesiyle sahaya çıkacağız. Benfica maçındaki gibi iyi Futbol oynayarak kazanmayı hedefliyoruz. Defansif anlamda çok iyi konsantre olup, basit hatalar yapmamalıyız."

Teknik direktör Skibbe, bir Alman gazetecinin, "Almanya'dan izlediğimiz kadarıyla ligde iyi durumda değilsiniz. Maçlara göre de gidip, kalacağınız tartışılıyor" şeklindeki ifadesi üzerine esprili bir şekilde, "Buradan da öyle gözüküyor. Galatasaray gibi bir kulüpte aldığınız neticeler sonrasında geleceğinizi oluşturuyorsunuz. Bu yüzden UEFA Kupası'nda gruptan çıkmayı hedefliyoruz. Türkiye Kupası'nda da iyi durumdayız. Orada da gruptan çıkma şansımız yüksek. Türkiye Ligi şampiyonluğunda lider Trabzon'un 4 puan gerisinde birkaç takımla birlikte takipteyiz. Ligi sonuna kadar kovalayacağız. Önümüzdeki yıl da devam etmek için çalışıyorum. Emre Güngör, Mehmet Topal ve Barış'ın sakatlıkları sonrasında aramıza dönmesi bizi ilerisi için umutlandırıyor. Profesyonel hocalar için her zaman şartlar zordur. Her maça yeniden hazırlanmayı öğreniyorsunuz. Alternatifler takıma katıldığı için mutluyum. Düşüncemiz ve isteğimiz, sezon sonunda en üstte olmak" diye konuştu.

Yine bir Alman gazetecinin, "Feldkamp da yeniden kayığa bindi, beraber çalışacaksınız. Sizin açınızdan bir sorun teşkil ediyor mu?" şeklindeki sorusuna Skibbe şu yanıtı verdi:

"Benim açımdan hiçbir sorun yok. Feldkamp yönetime teknik danışmanlık yapacak ve altyapı çalışmalarının organizasyonuyla ilgilenecek. Zaten geçen yıl kendisi Galatasaray'dayken beni aradı. Antrenörlüğü bırakıp teknik danışmanlık yapacağını söyledi ve bana görev teklif etti. Şimdi beraber çalışıyoruz. Bu geçen yılda zaten böyle düşünülmüştü."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*