'Çok özel bir şampiyonluk kazandık'

'Çok özel bir şampiyonluk kazandık'.6544
  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Ümit Karan, çok zor da olsa önemli bir şampiyonluk kazandıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bana göre bu şampiyonluk çok zordu ve çok özel bir şampiyonluk oldu" dedi.

Takım olarak şampiyonluğun tadını çıkardıklarını belirten Ümit Karan, yeni sezonda kendilerini zorlu bir maratonun beklediğini belirterek, "Şampiyonlar Ligi mücadelemiz var. Çok önemli bir ön eleme maçı oynayacağız. Her maç çok zor. Kazanarak Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz. Geçen yıl UEFA Kupası'nda Tromsö ile bir kaza yaşadık. Bu sezon aynı kazayı yaşamak istemiyoruz. Çünkü Avrupa vitrini hem bizim hem de Türkiye için çok önemli. Ülkemizi bu ligde başarıyla temsil etmek istiyoruz. Bu sezon büyük bir hırs ve azimle mutlu sona ulaştık. Bu kadro aynı hırs ve azimle Şampiyonlar Ligi'nde de başarılı olacaktır" diye konuştu.

Ümit Karan, genç futbolcular tarafından gıpta edilen bir isim olarak onlara neler söylersin şeklindeki bir soruya ise, "Disiplinli olsunlar, çok çalışsınlar ve sabırlı olsunlar. Futbolcu olmak, buralara gelmek gerçekten kolay değil. Pes etmesinler ve daima çalışsınlar" diye cevap verdi.

- FERHAT: "ŞAMPİYONLUK BİZ GENÇLER İÇİN ÇOK İYİ OLDU" -

Galatasaray'ın genç defans oyuncularından Ferhat Öztorun ise yakaladıkları bu şampiyonluğun gençler için çok önemli olduğunu söyledi.

Ferhat, kendilerine güvenen ve forma veren teknik direktör Eric Gerets'in güvenini boşa çıkarmadıkları için mutlu olduğunu da belirterek şöyle konuştu;

"Gençler olarak bize güven geldi. Şampiyonlukla cesaretimiz arttı. Şimdi önümüzde zor maçlar var. Şampiyonlar Ligi gibi zorlu bir yarışta olacağız. Yeni transferlerimiz olacak. Gelecek arkadaşlarımız da aramıza katılacak ve Galatasaray'ın başarısı için çalışacaklar. Bu yüzden gelecek isimler bizi tedirgin etmiyor. Takıma yararlı olacaklardır."

Ferhat, Almanya'daki hazırlık maçlarını da izlediğini, gelecekte kendisinin en büyük hedefinin A Milli Takım formasını giymek olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious