Çok özel kavga!

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Galatasaray'ın İzmir'den dönüşü sırasında Gerets ile spor yazarı Hakan Ünsal uçakta kapıştı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cim-Bom'un, Karşıyaka maçı sonrası İzmir'den dönüşü sırasında, kafileyi taşıyan özel uçakta yaşanan kavga herkesin tadını kaçırdı.
Maç ardından gazetecilerle birlikte İstanbul'a dönmek üzere kiralanan uçağa önce futbolcular, teknik heyet ve yöneticiler, ardından da maçı takip etmek üzere takımla İzmir'e gelen gazeteci, televizyoncu ve spor yazarları bindi. Tam bu sırada, Galatasaray'ın son 10 yıldaki zaferlerinde imzası olan, şimdiki spor yazarı ve yayıncı kuruluşun yorumcusu Hakan Ünsal ile Teknik Direktör Eric Gerets arasında tartışma başladı.
Gerets, Hakan'a, İngilizce bir şeyler söyledikten sonra bağırarak hakaret edince, Ünsal da aynı şekilde karşılık verdi. Futbolcuların tam önünde yaşanan olay yüzünden ortam bir anda gerilirken, araya giren yöneticiler önce Gerets'i sonra da Hakan'ı sakinleştirdi.

'Sadece selam verdim'
Belçikalı hocanın, çalıştığı gazetede çıkan yazısında, "Futbolcular artık eskisi kadar Gerets'i sevmiyorlar" ifadelerini kullanan Hakan Ünsal'a, "Sen nasıl böyle bir şey yazarsın" diye bağırdığı ardından da hakaret ettiği öğrenildi.
Hakan Ünsal olayla ilgili olarak Gerets'in tepkisine çok şaşırdığını ve üzüldüğünü söyledi. Ünsal, "Biz, UEFA Kupası'nı kazandığımız yıllarda bile daha ağır eleştirileri saygıyla karşılayıp, kimseye yazıları için tepki göstermedik. Uçakta Gerets ve yardımcılarına nazikçe selam verip yerime ilerlerken böyle bir tepkiyle karşılaştım. Hakaret edildiğini anlayınca da karşılık verdim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious