Çok sayıda gemi tehlike atlattı

Çok sayıda gemi tehlike atlattı.8056
  • Giriş : 23.11.2008 / 15:15:00
  • Güncelleme : 23.11.2008 / 15:25:03

İstanbul'da dün etkili olan kuvvetli lodos nedeniyle çok sayıda geminin deniz tehlikesine maruz kaldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Harem Limanı'nda bağlı haldeyken kuvvetli lodos nedeniyle halatlarını kopararak sürüklenmeye başlayan ''Geornik'' isimli kuru yük gemisi ile ''Ceylanbey'' ve ''Transpetrol 2'' adlı tankerler karaya oturdu.

''Lider Kartal'' ile ''Tokyo'' isimli gemiler ise Pendik önlerinde demirliyken demir tarayarak sürüklenip karaya oturdu. ''Tokyo'' isimli gemi imkanlarıyla kurtuldu.

Demir tarayan ''Lider Ceylan'' ve ''Caner'' isimli gemilerin maruz kaldıkları deniz tehlikesi ise gemiler karaya oturmadan kendi olanakları ile bertaraf edildi.

Haydarpaşa Limanı'nda bağlı haldeki ''Cenk Car'' isimli Ro-Ro gemisi baş halatlarını kopardı ve ''Kurtarma 4'' römorkörü tarafından tekrar rıhtıma yanaştırılarak emniyet altına alındı.

Yenikapı önlerinde demir tarayarak mendireğe yaslanan ''Kanarya 1'' isimli tanker, ''Kurtarma 1'' römorkörü tarafından emniyet altına alınarak demirletildi.

Ahırkapı demir bölgesinde ''Captain Michail S'' isimli römorkör ile ''CGTY Svetlana'' isimli geminin zincirleri karıştı. Römorkörün, zinciri kesilerek emniyete alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*