Çok sayıda siyasetçi kendine oy veremeyecek

Çok sayıda siyasetçi kendine oy veremeyecek.9595
  • Giriş : 02.07.2007 / 08:10:00
  • Güncelleme : 02.07.2007 / 08:36:06

Birçok siyasetçi aday oldukları kentte kendi oylarına katkıda bulunamayacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçmen kütüğüne kaydı başka illerde olduğu için çok sayıda siyasetçi kendine oy veremeyecek.

Kendine oy veremeyecekler arasında CHP Genel Başkanı Baykal ile MHP Genel Başkanı Bahçeli de var 3 Kasım seçimlerinden sonra yenilenen Siirt seçimlerinde kendisine oy veremeyen Başbakan Erdoğan seçmen kütüğü İstanbul'da ve seçim bölgesinde olduğu için kendisine oy verebilecek. Erdoğan, 28 Mart 2004 tarihinde oyunu Ankara'da kullanmıştı. Erdoğan, seçmen kütüğünü İstanbul'a aldırdığı için 2007 seçimlerinde evinin bulunduğu Üsküdar Burhaniye İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanacak.

BAKANLAR

AK Parti'de kendisine oy veremeyecek ünlü siyasetçiler arasında Başbakan Yardımcısı Antalya adayı Mehmet Ali Şahin, Mersin'den birinci sırada aday olan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Eskişehir'den aday olan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İzmir'den aday olan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Erzincan'dan aday olan eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da seçim bölgelerinde oy kullanamayacak. seçim bölgesinde oy kullanamayacak isimler arasında Adana'dan birinci sıra milletvekili adayı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, İstanbul'dan aday olan Ertuğrul Günay, eski Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer de bulunuyor.

BAYKAL ANKARA'DA

Seçmen kütüğü Ankara'da olan Baykal, 22 Temmuz seçimlerinden Antalya'dan birinci sıra adayı oldu. Ancak Baykal'ın seçmen kütüğü Ankara'da bulunuyor. Seçimde Baykal, Ayten Şaban Diri İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanacağı için kendisine oy veremeyecek. Kendisine oy verem eyecek CHP'liler arasında İzmir'den aday gösterilen Güldal Mumcu ve Recai Birgün, Bursa'dan aday olan Onur Öymen, İstanbul'dan aday olan Bayram Meral ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek de bulunuyor.

MHP’DE DURUM

MHP’de, oyunu Ankara’da kullanacak olan Bahçeli’nin yanı sıra Mehmet Şandır, Oktay Vural, Kürşat Atılgan, Ümit Şafak, Atilla Kaya, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Füsun Koroğlu kendisine oy veremeyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious