Çökertilen fuhuş çetesi adliyeye çıkarıldı

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Elazığ'da 'Darbe 1' adlı operasyonla çökertilen fuhuş çetesi üyeleri adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elazığ Asayiş Şube Ahlak Masası ekiplerinin 2 aylık bir takibatından sonra 12 Haziran'da başlattıkları operasyonla 11 kişilik çete yakalandı.

İnsan ticareti yaptıkları ve fuhuşa sebebiyet verdikleri gerekçesiyle yakalanan bu kişilerle bağlantılı 1 kişi Iğdır, 2 kişi de Trabzon'da yakalanmıştı. Trabzon'da yakalanan bu kişilerin ayrıca otel işlettikleri belirtilmişti.

Aralarında Kırgızistan ve Azeraycan uyruklu 3 kadının da yakalandığı operasyonlarda bu kişilerin Türkiye'de çalıştırılmak vaadiyle getirildikleri belirlendi. Yakalanan B.M, M.Y ve D.E isimli bu kadınların zorla fuhşa sürüklendikleri açıklandı.

Yakalanan Kırgız uyruklu kadınların ifadelerinde Türkiye'de temizlik ve market gibi işlerde çalıştırılmak üzere getirildiklerini belirttikleri ve burada fuhuşa zorlandıklarını söyledikleri belirlendi.


Edinilen bilgiye göre, Elazığ'da işi organize eden Azerbaycan uyruklu A.B isimli kadının yurt dışından gelen bu kadınları pasaportlarını yırtmak ve kendilerine borçlandırmak suretiyle sindirdiği kaydedildi.

Türkiye'de iş vaadiyle kandırılan bu kadınlar Türkiye'de ki adamları vasıtasıyla fuhuşa zorlandıkları belirtilirken, yurt dışı bağlantılarının da bulunduğu öğrenildi.

Ayrıca bu kişilerin mal varlıklarına da el konulduğu açıklandı. Şahısların kullandıkları 100 bin YTL'lik evleri ile birlikte 3 araca da el konulduğu belirtildi.

Yakalanarak adliyeye çıkarılan kişilerin isimleri şöyle: A.B, S.Ö, H.T, H.A, S.Ö, H.Ç, D.S, R.B, B.M, M.Y, D.E.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious