Çölaşan 405 gün sonra Hürriyet'te

  • Giriş : 10.11.2008 / 21:15:00

Aydın Doğan’ın ‘’Ben yaşadıkça bu kapıdan içeri giremez’’ dediği Emin Çölaşan 405 gün sonra Ahmet Hakan’ın köşe yazısı ile Hürriyet’in sayfalarına girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydın Doğan'ın ''Ben yaşadıkça bu kapıdan içeri giremez, kızlarıma da aynı şeyi vasiyet edeceğim '' dediği yazar Emin Çölaşan, işten çıkarıldıktan 405 gün sonra Ahmet Hakan'ın köşe yazısı ile Hürriyet'in sayfalarına girdi. Hürriyet, 405 gündür Çölaşan ile ilgili hiçbir haberi kullanmamış, fotoğraflarını da keserek yayınlamıştı. Ahmet Hakan bugünkü yazsında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için '' Ben hazırım... İsterse yeni Emin Çölaşan'ı olurum kendisinin..'' diye yazdı.

Çölaşan'ın 14 Ağustos 2007'de işine son verilmiş, 1 Eylül'de resmi tebligat yapılmıştı. 1 Eylül 2007 tarihine kadar Çölaşan'ın adına Hürriyet'e sadece bir kez, Ertuğrul Özkök ile Doğan Hızlan'ın yazısında yer verildi. Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ın Ergenekon operasyonunda gözaltına alınması ve serbest bırakılmasının ardından ART'de Çölaşan ile birlikte katıldığı programda da ismi ve fotoğrafı kesilmiş ve sadece Balbay'ın cevaplarına yer verilmişti. Çölaşan, Ankara'daki bir törende de, Hürriyet yazarları ile birlikte ödül alınca bu konudaki haber gazeteye konulmamıştı. Çölaşan Doğan davası ile ilgili tartışmalı duruşmalar da Hürriyet'te yer almadı.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*