Çölaşan hakkında suç duyurusu

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Hürriyet Gazetesi yazarı Emin Çölaşan hakkında, yazdığı bir köşe yazısında suçu ve suçluyu övdüğü gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suç duyurusundan önce bir basın açıklaması yapan İHD İstanbul Şube Başkanı Hürriyet Şener, Emin Çölaşan'ın 11 Haziran 2006 tarihinde kaleme aldığı bir yazıda, Sabah Keten isimli bir şahsı ve yaptıklarını övdüğünü söyledi. Şener, "Çölaşan bu yazısında ve son iki haftadır kaleme aldığı yazılarda 'Kahraman' sıfatı yakıştırarak bazı kişileri övmektedir. Sabah Keten isimli şahsın bazı eylemlere ve suç teşkil eden görevlere imza attığı Çölaşan'ın yazılarından anlaşılmaktadır. Böyle bir kişinin görevli dahi olsa suç işlediği açıktır. Bu kişiyi 'kahraman' diyerek övmek, suçu ve suçluyu teşvik etmektir. Biz bu yüzden bazı sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bugün Çölaşan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" şeklinde konuştu.

Hürriyet Şener, kendileriyle birlikte GÖÇDER, Halkevleri İstanbul Şubesi, ÖDP İstanbul İl Başkanlığı, ESP ve YAKAY Der'in de suç duyurusunda bulunduğunu belirterek, daha sonra dilekçeyi İstanbul Cumhuriyet Savcılı'na teslim etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious