Çölaşan'a göre kavganın galibi kim?

Çölaşan'a göre kavganın galibi kim?.12585
  • Giriş : 20.09.2008 / 04:48:00
  • Güncelleme : 19.09.2008 / 21:37:49

Hürriyet'te işine son verilen Çölaşan, Doğan ile Erdoğan arasındaki kavgadan kimin galip çıkacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet'ten çıkarıldıktan sonra verdiği röportajlar ve yazdığı kitabında Doğan Grubu hakkındaki bazı iddialar nedeniyle Aydın Doğan tarafından mahkemeye verilen Emin Çolaşan, Kadir Çelik'in hazırladığı Objektif programında önemli açıklamalar yaptı.

Fox tv'de dün gece yayınlanan programda araştırmacı gazeteci Kadir Çelik'in sorularını yanıtlayan Çölaşan, “Başbakan Tayyip Erdoğan ile Aydın Doğan arasında başlayan kavganın galibi kim olacak, hangisi gider?” sorusuna şu cevabı verdi:
"Bu kavganın sonucunda giden olmaz ancak, Doğan grubu çatlar, fakat kırılmaz. Kavganın galibi de AK Parti olur. Çünkü AK Parti daha 2-3 yıl iktidarda ve Doğan Grubunun açığı çok.”

HÜRRİYET'E BİR DAHA ASLA DÖNMEM

Çelik, Çölaşan'a, Aydın Doğan'ın kendisine, “Emin benim sağlığımda Hürriyet'in kapısından bir daha giremez. Çocuklarıma da bunu vasiyet ettim' dedi. Bu konuda ne diyeceksiniz? şeklinde sorunca Çölaşan şunları söyledi:
“Ben asla bir daha Hürriyet'e geri dönmem. Çünkü bana niye çıkarıldığımı dahi söylemeden işime son verildi. Ben bir yolsuzluk mu, hırsızlık mı yaptım? Ayrıldıktan bin süre sonra gerek Ertuğrul Özkök gerek Vuslat Doğan Sabancı, Bekir Coşkun aracılığı ile bana, 'Emin herhangi bir yerde yazmasın, biz ilerleyen günlerde kendisinİ Milliyet kadrosuna almayı düşünüyoruz' diye haber gönderdiler. Ben Hürriyet'ten ayrıldıktan sonra niye Milliyet'e döneyim. Ben artık Doğan Grubunun hiçbir gazetesinde yazı yazmam."

Emin Çölaşan, Hürriyet'te yazdığı dönemde, Doğan Grubu ile AK Parti iktidarının ilişkilerinin iyi olduğu günlerde kendisine, Başbakan ve Maliye Bakanlığı hakkında aleyhte yazılar yazmamasının istendiğini ifade ederek, "Maliye Bakanlığı ile işleri vardı bu yüzden dokunamıyorlardı. Sağlık Bakanlığı veya Milli Eğitim Bakanlığı hakkında eleştiriler yazabiliyordum, ancak Maliye Bakanlığı hakkında asla..." diye konuştu

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*