Çölaşan'a sorular ağır geldi

Çölaşan'a sorular ağır geldi.12585
  • Giriş : 07.11.2008 / 17:17:00

Hürriyet'ten kovulmasından sonra yazdığı ikinci kitapta, Aydın Doğan ve Özkök'ü eleştiren Çölaşan, kendisine ağır sorular soran sunucuyu eleştirdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emin Çölaşan, Hürriyet'ten kovulmasından sonraki ikinci kitabında yine bolca Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök'e verdi veriştirdi.

Kitabının her satırında halkın kendisine olan ilgisinden bahseden Emin Çölaşan, katıldığı bütün televizyon programlarından -bir tek program hariç- detaylarıyla bahsederken bir tek programın yapımcısına eleştiriler yöneltti ve programdaki hiçbir soruyu kitabına almadı.

Çölaşan'ın 21 Ekim 2007 günü Ses Tv'de katıldığı programın detaylarına değinmezken, Bile bile çıktım o televizyona ve aslanlar gibi sorulara yanıtlar verdim “ dedi.

Çölaşan ayrıca, SKYtürk, ART, Kanal B gibi televizyonlarda kendisine yöneltilen sorular gibi sorular gelmeyeceğini anladığında üç kez programın yapımcısını arayıp programı iptal ettirmek için nazikçe çabaladığını anlatmıyor kitabında...

Dahası kitabında “yüzünü bir kez görmüşlüğüm belki vardır” dediği gazeteci Faruk Mangırcı'nın kendisini programa davet ederken “Abi ben senin büyük iyiliklerine gördüm “ dediğini anlatıyor ama yüzünü belki bir kez gördüğü bir adama ne gibi büyük iyilikler yaptığını anlatmıyor.

Hatta kitabında “iyi bir gazeteciydi zaman zaman belgeli haberleri gazetesinde çıkmadığı zaman bana gönderir, bakarım hepsi belgeli ve gerçekten güzel haberler” diye tarif ettiği programcının, “İnterbank batıp Cavit Çağlar milletin sırtına 530 milyon dolar sardığında bu konu ile ilgili bir tek satır yazmamanızda o dönem NTV'de program yapmanız ve bu program karşılığında 4 milyar lira almanız etkili olmuş olabilir mi?” sorusundan hiç bahsetmeyip programcının sormadığı “üniversitede iken kopya çeker miydiniz?” gibi sorular sorduğunu iddia ediyor.

Belli ki, SES TV'deki o program Emin Çölaşan'ın canını çok yakmış, bakalım programın yapımcısı Gazeteci Faruk Mangırcı, Çölaşan'ın kendisiyle ilgili yazdıklarına ne cevap verecek?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*