Çölaşan'dan, çarpıcı açıklamalar

  • Giriş : 28.09.2007 / 15:11:00

'Hürriyet'te çalışanların yüzde 99'u AK Parti'ye karşıdır'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet Gazetesi'nden kovulan Emin Çölaşan, çarpıcı açıklamalar yaptı. Hürriyet'te çalışanların yüzde 99'unun AK Parti karşıtı olduğunu söyleyen Çölaşan, "Hürriyet'te çalışanlar AK Parti'ye sempati beslemezler" dedi.

Gazeteport'tan Emin Özgönül'e mülakat veren Çölaşan, eski kurumuyla ilgili ilginç itiraflarda bulundu.

Hürriyet'ten kovulma tebligatını İzmir'de aldığını anlatan Çölaşan, o anı şöyle anlatıyor. "Ben yıllık izne çıkmıştım ve İzmir'de oteldeydim. Özkök de İzmir'deymiş yemek yiyelim dedi. O restoranda buluştuk. Aydın Doğan'ın kararı olarak bana durumu iletti." dedi.

Hürriyet'in kendisini mertçe kovmadığını belirten Çölaşan, şunları aktardı:

"Kafaya koymuşlar. Ama beni mertçe bile kovamadılar. Binbir dereden su getirdiler. Bahaneler uydurdular. Mesela ben insanlara lakap takıyormuşum ve bu da Hürriyet'in ilkelerine aykırıymış. Yıllardır insanlara lakap takıp bu lakapları manşete çeken kimdi acaba? Bir günde iki parti değiştiren eski milletvekili için 'Jet Tevfik' diyerek manşete çektiler. Yine eski milletvekili Ömer Bilgin için 'Pişkin Ömer' manşeti attılar. Kubilay Uygun için 'Fırıldak Kubi' yazdılar. Bu lakapları takıp manşete çeken kimdi? Ertuğrul Özkök değil miydi?"

İşten çıkarılma tebligatını da garipseyen Çölaşan, tebligatta yazılanları, "O belgeye Hürriyet'te görev yaptığım dönemde, kuruma büyük katkılarım olduğunu yazmışlar. Türk toplumunun yakından tanıyıp taktir ettiği başarılı bir gazeteci olduğumu yazmışlar. "Çok iyisin, herkes seni takdir ediyor ama biz seni kovduk" diyorlar..." şeklinde anlattı.

Kovulmadan önce kendisiyle ilgili havanın iyi olmadığını belirten Çölaşan, Özkök'le restoranda masaya oturana kadar işten kovulacağından haberinin olmadığını da sözlerine ekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious