Çölaşan'ın türbedeki şükür duası!

Çölaşan'ın türbedeki şükür duası!.18126
  • Giriş : 05.11.2008 / 15:58:00

Katı laikçi tutumuyla dikkat çeken Gazeteci Emin Çölaşan son kitabında ilginç bir anısını anlattı. Çölaşan, kitabında TÜRBE'ye giderek şükür duası ettiğini yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hürriyet gazesinde işine son verilmesinin ardından çıkardığı kitaplarla ve Aydın Doğan'ın açtığı dava ile gündeme gelen gazeteci Emin Çölaşan son kitabında ilginç bilgilere yer veriyor. Bilgi Yayınevi'nden çıkan "Her Kuşun Eti Yenmez" isimli son kitabında anılarını anlatan Çölaşan'ın bir anısı çok dikkat çekiyor. Katı laik tutumuyla tanınan Çölaşan, gazeteciliğe ilk başladığı 1977 yılnda ve Hürriyet'ten kovulduğu 2007 yılında Hacıbayram Veli Türbesi'ne giderek şükür duası ettiğini açıkladı.

30 YIL ÖNCE İLK DUA

Çölaşan kitabında ilk duasını şöyle anlattı: "7 Şubat 1977 günü Milliyet'te gazeteciliğe başlayacaktım. Hiç bilmediğim bir işe girecektim. Başarılı olacak mıydım, ne yapacaktım, bilemiyordum ve korkuyordum. Bir gün önce Ankara'da Hacıbayram Veli Hazretleri'nin türbesine gidip 'Allahım bana yardımcı ol, beni bu meslekte başarılı kıl, beni mahcup etme' diye dua etmiştim."

30 YIL SONRA İKİNCİ DUA

Emin Çölaşan 30 yıl sonra yine Hacıbayram Veli Türbesi'ne giderek ikinci duasını yaptığı yazıyor. "Şimdi aradan 30 yılı aşkın bir süre geçmiş ve yazılı kovulma tebligatını almıştım" diyen Çölaşan sözlerini şöyle sürdürüyor: "Hemen ardından yine Hacıbayram'a gittim ve aynı yerde bu kez şükür duası ettim. Allah bu meslekte beni bir yerlere getirmiş, mahcup etmemiş, yüzümü kara çıkarmamıştı. Görevimi açık alınla, onurla, lekesiz, şaibesiz, şanla ve şerefle-şimdilik bile olsa- noktalamıştım. İçimden fışkıran tüm duyguları Allah'la ve Hacıbayram Veli Hazretleri ile paylaşmıştım. İçim rahatlamıştı."

8SUTUN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*