Colman'dan samimi açıklamalar

Colman'dan samimi açıklamalar.10711
  • Giriş : 09.08.2008 / 16:12:00

Trabzonspor'un Arjantinli futbolcusu Gustavo Colman'dan samimi açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'un Arjantinli futbolcusu Gustavo Colman, bordo mavili forma altında büyük başarılara imza atmak istediğini söyledi.

Kulübün aylık dergisine konuşan Colman, Beşiktaş'ta forma giyen Arjantinli futbolcu Matias Delgado'nun kendisinin futboluna katkısının fazla olduğunu ifade ederek, "Bir dönem Boca Juniors'ta forma giyen Navaro Montosa ve Beşiktaşlı Matias Delgado'nun bana büyük katkıları oldu. Aslında en büyük problemi dil konusunda yaşadım. Belçika'da geçirdiğim 2 seneye bakarsak her şey güzeldi diyebilirim. Halimden memnundum. Zaten oradaki performansım iyi olmasa burada olmazdım" diye konuştu.

İLK ETAPTA OLUMSUZ YANIT VERMİŞTİM

Trabzonsporlu yöneticilerin eski takım arkadaşı Cruz'u izlerken kendisini beğendiğini söyleyen Colman, "Belçika Kupası'nda Anderlecht'e karşı bir maç oynadık. 1-1 biten karşılaşmada takımımım golünü ben attım. Çok da iyi oynadığımı düşünüyorum. Bu müsabakayı Trabzonsporlu yöneticiler de izlemiş. Sonradan öğrendiğim, yöneticilerin tribünde olmasının sebebi takım arkadaşım Cruz'Muş. O maç sonrası ikimizi birlikte transfer etmek istediler. Cruz'un transferi gerçekleşmedi. Aslına bakarsanız ben de önce eşim nedeniyle teklife olumsuz cevap verdim. Ama ikna etmeyi başardım. Arjantin'de bir laf vardır 'Üçüncüde ikna edersin' diye. Şimdi buradayım" şeklinde konuştu.

BURAYA ADAPTE OLMAK ZORUNDAYIM

Colman, transfer olmadan önce Türkiye Ligi'ni televizyondan takip ettiğini ifade ederek, "Zaten daha önceki dönemlerde Belçika'da Galatasaray'a karşı bir hazırlık maçında forma giymiştim. 1-0 kazanmıştık. Song o dönem Galatasaray'daydı. Türkiye'de Belçika'ya oranla daha hızlı, daha baskılı, daha ritimli ve güce dayalı bir Futbol oynanıyor. İki lig arasında çok büyük fark var. Ama buraya adapte olmaya mecburum. Gelmeden önce düşündüm, Süper Lig'e kendimi adapte ettim" dedi.

SADRİ ŞENER BENİMLE ÖZEL OLARAK İLGİLENDİ

Trabzonspor'la birçok kupa kazanmak istediğini söyleyen Colman, "Trabzon'a geldiğimde insanların beni havaalanında karşılaşması çok güzeldi. Böyle bir manzara karşısında şaşırdım. Özellikle başkanın bana yönelik tutumu mutluluk vericiydi. Arjantin'de başkan size bir defa 'merhaba' der, sonra yüzünü bile göremezsin. Başkanımız Sadri Şener Türkiye'ye geldikten sonra benimle 4 gün geçirdi. Beraber gezdik, yemek yedik, teknesiyle boğazda turladık. Arjantin'de asla böyle bir olay yaşanmaz. Ayrıca Trabzonspor müzesini gezerken çok heyecanlandım. O müzeye birkaç kupa kazandırmayı çok isterim. Aksi taktirde bana da Arjantin yolu gözükür" dedi.
İDMAN EKSİĞİM VARDI

Colman, Trabzonspor'da çok iyi bir kaynaşma olduğunu ifade ederek, "Burada bütün oyuncular ve çalışanlar ilk günden itibaren benimle dil sorunu nedeniyle sağlıklı bir iletişim kuramasalar da yanıma gelip yardımcı olmaya çalıyor. Bu nedenle buradan çok memnunum. Çalışma konusuna gelince, antrenmanların benim için ağır geçtiğini söyleyebilirim. Çünkü lig bittikten sonra 2 ay hiç antrenman yapamadım. Bu nedenle bir takım eksiklilikler hissediyorum. Ancak oyun sistemi Belçika'dakinin hemen hemen aynısı. Bu sistemi seviyorum. Ayrıca benim için de çok uygun. Tüm bunların yanında Hüseyin, Song, Serkan ve Yattara gibi deneyimli ve kaliteli oyuncular bu sistemin içine dahil olunca her şey daha güzel oluyor. Özellikle Yattara'yı çok beğeniyorum. Ben bu takımla şampiyonluk yaşamak istiyorum. En kötü ihtimalle Şampiyonlar Ligi veya UEFA Kupası'na katılmak istiyorum" diye konuştu. Colman, hedefinin ileride Arjantin Milli Takımı'nın formasını giymek istediğini söyledi.

SONG'A MİLLİ DAVET

Trabzonspor'un tecrübeli futbolcusu Rigobert Song, ülkesinin milli takımına çağırıldı. Song, Kamerun Milli Takımı'nın 20 Ağustos tarihinde oynayacağı Umman maçı için aday kadroya çağrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*