Çolukla çocukla ezip geçtiler

Çolukla çocukla ezip geçtiler.18657
  • Giriş : 22.10.2008 / 11:22:00
  • Güncelleme : 22.10.2008 / 11:29:36

Arsenal.. Yaş ortalaması 21. İlk 11'de sadece iki oyuncu bu ortalamayı yükseltiyor. 18'lik Ramsey ilk Avrupa maçında ilk golünü Fener'e attı! Bizde ise emekli maaşı kuyruğuna aday dedeler!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şu Arsenalliler gerçekten çok efendi çocuklar. Sessiz, sedasız ve gösterişten uzak geldiler, sahada ders verip, paşa çaylarını içtikten sonra fazla oyalanmadan evlerine Londra'ya döndüler. Salı gecesi Futbol ve centilmenlik dersi vardı Kadıköy'de. Kendi aralarında bile konuşmayan Arsenalli futbolcuların karşısında her pozisyonda elleri kolları havada, her şeye itiraz ve isyan edip taraftarlarına şirin görünmeye çalışan Fenerbahçeli futbolcular. Fenerbahçe'nin Avrupa Kupalarındaki yüzüncü golünü, Arsenalli Silvestre'nin attığı maç hakkında Futbol adına söylenecek çok fazla bir şey yok zaten. Arsenal maçının daha farklı olmasını beklemek hayal olurdu. Londra ekibi karşısında ipleri elinden bir kere bırakma gafletine düşersen sonucun daha iyi olmasını beklemek hayalperestlik olur sadece.

Futbol dersi vardı Saracoğlu'nda. Fenerbahçe'ye üç pas yaptırmamaya adeta yemin etmiş Arsenal sadece ilk yarının son on dakikasında biraz disiplinden uzaklaştı ve yedek kulübesinde Wenger su şişesini yere fırlattı. Skor değil, güzel Futbol delisi olan Arsene Wenger'in devre arası tahmini hafif bir uyarısından sonra Arsenal kendine geldi. Kolay değil tabi çoluk çocuk şımarıveriyor hemen, bir dokunmak gerekiyor anında. Arsenal adeta hücum antrenmanı yaptı Kadıköy'de Salı gecesi.

Geçen senenin Şampiyonlar Ligi macerası ya gerçek tesadüfmüş ya da ekstra şişirilmiş balon. Herhalde büyü yapmışlar Kadıköy”de. Gelen kim varsa basireti bağlanmış. Salı gecesi ortaya çıkan skor zamanında Galatasaray ile, bugün ise Milli Takımla yaşadığımız istikrarsız ve başarının devamını getiremeyen Türk futbolunun başka bir örneği mi acaba? Bir Aurelio ayrılığı sarı – lacivertli takımı bu kadar kimliksiz bırakıyorsa eğer suçu vasat bir takıma gitti diyen eleştirilen Marco'da değil, bir türlü “Kral Çıplak” diyemeyen tüm Fenerbahçeli yetkililerde aramak gerekiyor.

Artık Roberto Carlos'un bitmek tükenmez kredisi ile, Avrupa da neredeyse forması bile terlemeden soyunma odasına giden Alex'in eksikliğini konuşma ve eleştirme zamanı gelmedi mi? Hiç eleştirilmeyen iki Brezilyalı neredeyse sahaya çıktı diye alkışlanmaya devam ediyor ama Fener takımında bir yerli oyuncu hata yaptı mı tribünler uğultudan yıkılıyor.

Salı gecesi Theo Walcott ile karşı karşıya neredeyse hiç gelmek istemedi Roberto Carlos. İstemediğinden değil yanlış anlamayın hemen, ufaklığı bir türlü yakalayamadığı için.

Sahada tek ayakta kalan çabası ile Güiza'ydı. Sonuca şaşırmayın lütfen. Beş Kasım daki Emirates rövanşından korkun. Arsenal Van Persie kenardayken 5 atıyorsa bence dua etsin Fenerliler. Eksik tam fark etmiyor Wenger'in Arsenali'ne. Fransız hoca Avrupa Şampiyonu olamadı ama her yıl Futbol piyasasına yıldız kazandırmaya devam ediyor. Yeni mahsül Aaron Ramsey'yi çok fazla zaman geçmeden konuşmaya başlayacak Dünya Futbolu. Rövanşta Adebayor–Van Persie ikilisi ile Fenerbahçe'yi bekleyecek olan Arsenal, gruptan çıkmayı garantilemek isteyeceği Londra buluşmasında kendi seyircisi önünde çok daha agresif bir hücum futbolu oynayacaktır. Muhtemelen soğuk ve yağmurlu bir Londra gecesinden hem çok çekinmekte hem de sıkı giyinmekte fayda var.

Bir iki kelimede sevgili yayıncı kuruluşa. Devre arasında ve maç sonrasında Galatasaray'ın UEFA Kupası kazandığı Arsenal maçının görüntülerinin yoğun olarak kullanıldığı tanıtımın her boşlukta ekrana gelmesi de tuz biber ekti olayın üzerinde hafiften. Sanırım telefonları susmamıştır yayıncı kuruluşun Salı gecesi.

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*