Çömez için kırmızı bülten yok

Çömez için kırmızı bülten yok.9628
  • Giriş : 15.08.2008 / 18:33:00

Ergenekon soruşturması çerçevesinde yakalama emri çıkarılan eski milletvekili Turan Çömez ile ilgili herhangi bir Kırmızı Bülten çalışması olmadığı belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon soruşturması kapsamında, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile eski milletvekili Turan Çömez hakkında çıkarılan yakalama emrininin henüz kendilerine iletilmediğini belirttiler.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın firari sanıkları hakkında çıkardığı yakalama emrinin yurtdışında bulunmaları nedeniyle uluslararası arama kararı olan Kırmızı Bülten'e dönüştürülmesinin şart olmadığını da kaydeden Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, "Terör örgütü soruşturması çerçevesinde istenirse bu mahkeme tarafından iletilir.

Adalet Bakanlığı üzerinden yapılan talep difüzyon olarak ilk çapta İnterpol Genel Sekreterliği'ne iletilir. Ardından da Kırmızı Bülten hazırlığına başlanır." dediler.

86 sanıklı Ergenekon Davası'ndai Ersöz ve Çömez hakkında kendilerine herhangi sözlü yada yazılı talep olmadığının da altını çizen Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, "Bu konuda yapılan herhangi bir işlem yok" şeklinde konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*