Çömez'den şok iddia!

  • Giriş : 30.12.2006 / 00:00:00

AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, İstanbul Bahçelievler Çocuk Yuvası’nda kalan bazı kız çocuklarının fuhşa sürüklendiğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Habertürk’ün sorularını yanıtlayan Çömez, "Bahçelievler Çocuk Yuvası’na bir gece baskın yaptım. Aslında yurda gidiş amacım, orda bir kiliseyle ilgiliydi. O gece 33 kızımızın yurtta olmadığını gördüm. Kızların mafya tarafından fuhşa zorlandığını tespit ettim. Konuyu bir rapor halinde Başbakan Erdoğan’a ilettim. Başbakan da konunun araştırılması için Çubukçu’ya (Devlet Bakanı Nimet Çubukçu) emir verdi."

’Üzerine gidilmedi’

"Olayın üstüne gidileceğini beklerken, bu sabah birde baktım ki beni yuvaya kabul eden iki öğretmen sürgün edilmiş. Bunun üzerine konuyu kamuoyu ile paylaşmaya karar verdim. Kralın çıplak olduğunu kabul etmek gerekir. Başbakan Erdoğan’a bu konuda bir rapor hazırlıyorum. Kendisinden araştırma yapmasını isteyeceğim, sonucu da takip edeceğim."

’Orada dram yaşanıyor’

Haberde, Bahçelievler Çocuk Yuvası’na yaptığı baskın sırasında inanılmaz bilgi ve belgelere ulaştığını anlattığı vurgulanan Çömez’in şu sözlerine dikkat çekildi:

"Elimde belgeler, görüntüler var. Bu belgeleri sayın bakanın önüne koyacağım. Olayın üzerine gitmezsek, çocuklara haksızlık etmiş oluruz. Hepimizin bu acıyı yüreklerimizde hissetme mecburiyeti var. Orada bir dram yaşanıyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious