COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı açıldı

COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı açıldı.12425
  • Giriş : 14.12.2007 / 00:30:00

COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı 32’nci kez ziyaretçileriyle buluştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde Türk Telekom ana sponsorluğunda düzenlenen fuarda, 300’ü aşkın yerli ve yabancı firma son teknoloji ürünlerini sergiliyor.

16 Aralık 2007 Pazar gününe kadar saat 11:00-19:00 saatleri arasında açık kalacak olan COMPEX 2007 Fuarına 100 binin üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

COMPEX’e büyük ilgi

Teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği fuarda, bilişim sektörünün önde gelen firmalarının hem teknoloji hem de görsel gösterileri ön plana çıkıyor.

COMPEX 2007’de; Bilgisayar Firmaları, Yazılım ve Donanım Üreticileri, Telekomünikasyon Firmaları, İnternet Firmaları, Navigasyon Cihazları,Web Portalları, Dijital İletişim Servis Sağlayıcıları, Dijital Fotoğraf Makineleri ve Gereçleri Üreticileri, Görsel ve İşitsel Donanım Üreticileri, Çift Sim Kartlı Cep Telefon İthalatçıları, Çocuk Telefonu İthalatçıları, Akıllı Ofis ve Dijital Yaşam Teknolojileri, Kablolu Yayın ve Dağıtım Firmaları, Dijital Teknolojiyi Kullanan Beyaz Eşya Üreticileri ve Medya Kuruluşları yer alıyor.

Oyun tutkunları için INTEL GameX

COMPEX Uluslararası Bilgisayar Fuarı, Türkiye’nin ilk büyük oyun festivali olan INTEL GameX oyun turnuvasının da ev sahipliğini üstlendi. 1500 metrekarelik alanda kurulan ve oyun tutkunlarının buluşma noktası olan INTEL GameX’te hünerlerini gösteren teknoloji tutkunları sanal dünyada kıyasıya bir rekabetin içinde yer alırken, HP ve ASUS tarafından 200’er metrekarelik alanlarda kurulan LAN Party’lerde de birbirleriyle yarıştılar.

Ayrıca 300 metrekarelik alanda X-Wishes Racing sürprizi ile de karşılaşan ziyaretçiler, 6 adet simulatörün yanında, Ford Fiesta marka gerçek bir ralli otomobilinin üzerine yerleştirilen X-Wishes Racing yarış simulatöründe, odemaster’ın ünlü ralli oyunu Colin McRea DIRT ile yarıştılar.

Ayrıca oyun meraklılarının heyecanla beklediği ve Faruk, Cevat ve Avni Yerli kardeşler tarafından geliştirilen “Crysis” adlı oyunun Türkiye lansmanı da COMPEX 2007’de yapıldı. Fuarın bir başka ilgi çekici bölümü de ilk kez bir fuarda yer alan Media Markt’ın 600 metrekarelik alanda teknoloji mağazasının satış yapması oldu.

Fuarı gezmek isteyenler ücretsiz online davetiyelerini www.compex.com.tr adresinden alabilirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious