ÇOMÜ Tıp Fakültesi için ilginç bir program düzenledi

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

kale'deki yöneticiler Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi iç kısımlarının donatılması için yardım gecesinde şiir okudu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tıp Fakültesi yararına düzenlenen gecede protokol şiir okudu
ÇanakÇanakkale Gençlik Derneği yeni kurulan Tıp Fakültesi ve Uygulama Araştırma Hastanesi'ne katkı sağlamak için ilginç bir program düzenledi. ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü Troya Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Protokol Şiir Okuyor" programına yaklaşık 200 kişi katıldı. İlginin az olduğu programda sahneye konulan sokak lambası ve tahta bank, yere serilen kurumuş ağaç yaprakları, etkinliğe katılanları hüzünlendirdi. Programı düzenleyen Çanakkale Gençlik Derneği Başkanı Gökhan Bayram, protokolün ve halkın katkısı olan bir program yapmak için değişik alternatifler düşündüklerini ve en sonunda şiir gecesi düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Bayram, "Gençlik Derneği olarak üniversitemizin ve ayrı zamanda şehrimizin en büyük projesi olarak kabul ettiğimiz Tıp Fakültesi Hastanesi'nin tefrişine katkı sunmak amacıyla böyle bir program gerçekleştirdik. Çanakkale'de görev yapan tüm protokol üyeleri etkinliğimize büyük destek verdi," diye konuştu. Bugüne kadar katıldıkları programlarda hep dinleyici konumunda olan Çanakkale protokolü, düzenlenen gecede sahneye çıkarak hastane yararına şiirler okudu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın video kaydı ile başlayan şiir gecesinde belediye başkanlarından rektör ve dekanlara, avukatlardan gazetecilere kadar bir çok yönetici, Tıp Fakültesi yararına şiirler okudu. "Protokol Şiir Okuyor," isimli programda satılan biletlerden elde edilen yaklaşık 5 bin YTL, ÇOMÜ Tıp Fakültesi ve Uygulama Araştırma Hastanesi içindeki bir odanın yapımında kullanılacak. Gecede Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Ramzan Aydın, Çanakkale Baro Başkanı Avukat Tülay Ömercioğlu, Çanakkale ilçe belediye başkanları, Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmet Akıncı, şiirler okudu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious