Cono aşiretinde savaş gibi kavga

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Mersin'de Cono aşireti üyeleri arasında taşlı sopalı ve silahlı kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kavgada 6 kişi yaralanırken birbirlerinin evini ateşe veren Conoların evindeki yangını olaya müdahale eden Çevik Kuvvet ekibi söndürdü.

Çilek Mahallesi 6367 Sokak ile 6359 Sokak'ta oturan Cono aşireti üyeleri arasında iddiaya göre kız meselesi yüzünden kavga çıktı. Taşların havada uçuştuğu, sopa ve silahların kullanıldığı kavgaya önce karakol polisi müdahale etti.

Kavganın büyümesi ve Conoların bir birlerine taşlı bıçaklı sopalı saldırılarının ve taşkınlıklarına devam etmesi üzerine olay yerine Çevik Kuvvet ekipleri ve polis panzerleri sevkedildi. Çevik Kuvvet ekibinin gelmesine rağmen evlerinin üzerinden karşı sokağa taş atmayı sürdüren Conoları dağıtmak için polis gaz bombası kullanmak zorunda kaldı. Gaz bombasından bazı polisler ile gazetecilerde etkilendi. Birbirlerinin evini ateşe veren Conoların çıkardığı yangını Çevik Kuvvet ekipleri söndürdü.

Kavga sırasında evinin balkonundan öndeki tek katlı barakanın üzerine atlayan bir kişi ise polislere zor anlar yaşattı. Çatının üzerindeki biriketi eline alan kişi biriketi önce kafasına vurdu. Daha sonra ise karşı taraftaki kadına atmaya kalktı. Kendileri ile kavga eden kişilerin uyuşturucu sattığını iddia eden kişi daha sonra polisler tarafından ikna edilerek indirildi. Çıkan kavgada Murat S. ile Ayşe Y. silahla, Yonca Y., Meryem S., Tufan Ş. ile 3 yaşındaki Vural Yiğit ise darp sonucu yaralandı. Yaralılar Mersin'de hastanelerde tedavi altına alındı.

Polis olayla ilgili 4 kişiyi göz altına alırken olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious